Uudised Vaata kõiki uudised
...
Kes on koduomaniku sõber või koduomaniku vaenlane otsustad Sina!

Hakkame hääletama! Võta hetk ja mõtle tagasi 2021. aastale ning aita valida, kes sinu arvates kõige enam mõjutas koduomanikku möödunud aastal. Oli selleks näiteks Maaelu Edendamise Sihtasutus ja eluaseme kaaslaenu programm või omavalitsus, kes ei saanud lumekoristusega hakkama?

Hääletada saab petitsioon.ee keskkonnas 

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Villu Pella Eesti Päevalehes: tunnistagem, ainult tuuleenergiaga ei kindlusta Eesti elektrivarustust, õhus on mitmed ohumärgid

Elering kinnitab, et ülekandeliinide kaudu on elektri varustuskindlus tagatud kuni 2030. aastani. Kas selles saab 100% kindel olla? Arvan, et mitte ning selleks on mitmeid ohumärke. Vaatame elektri varustuskindlustusega üleskerkivaid probleeme Eestis ja Euroopas. Kas Euroopa Liidul ja Eestil on elektrivõimsuste arendamise tegevuskavad?

Juba sajandivahetusel oli erinevate riikide energeetikas töökindluse ja varustusprobleeme. Taani energeetikaprofessor oli seetõttu mures energeetikaettevõtete juhtimisega. Ta leidis, et kahjuks on energeetikaettevõtete juhtimine läinud 20 – 22 aastaste ärijuhtimise eriala lõpetanud neidude kätte. Professori soov oli näha enne surma aega, kus energeetikud juhivad jälle energeetika ettevõtteid.

...
Petitsioon.ee-s koguti 2021.a enim toetust kohaliku elukeskkonna ja hariduse edendamiseks

Läbi petitsioon.ee keskkonna loodi 2021. aastal üle 40 algatuse, millele andis oma toetuse üle 21 tuhande inimese. Mitmed ühiskonda ja kogukonda puudutavad algatused, näiteks „Ei, pedofiilist mõrvari V. Otškalenko vabanemisele“ või „Huvitegevuse toetuse kärpimisest tuleb loobuda“ kogusid arvestatava hulga toetushääli, esimene üle 3 tuhande ja teine üle tuhande inimese toetuse. Niisamuti pälvis suurt tähelepanu algatus „Henn Põlluaas presidendiks“(4020) ning „Algatame presidendi otsevalimise“ (2562).

...
Priidu Pärna Postimehes: Lumesõjas surma ei saa

Lumesõjas surma ei saa, haavata aga küll. PERHi erakorralise meditsiini osakonda pöörduti eelmise aasta lumerohkes jaanuaris kukkumise tõttu 218 korral, sh oli 25 korral tagajärjeks peavigastus. Lumi on tulnud, et jääda. Ei maksa kommunaalpoliitikutel loota, et kliimasoojenemine suretab kõnniteede talvise hoolduse probleemi.

Rahul pole olukorraga keegi. Omanikud ei taha korras hoida võõrast vara ja kanda sellega kulusid. Norstat tegi eelmisel talvel küsitluse, mille järgi pidas 73 protsenti vastanutest kõnniteede puhastamist omavalitsuse kohustuseks. Norstati juhi sõnul näitas uuring, et lumerohkuse ja tänavate libeduse valguses ootavad inimesed, et avaliku ruumi korrashoiu eest vastutaks omavalitsus.