Uudised Vaata kõiki uudised
...
Liitude ettepanek aruteluks: „Eesti arhitektuurse kultuuripärandi rahastamise jätkusuutlikkus“

Eesti Mõisate Ühendus MTÜ, Eesti Mõisakoolide Ühendus MTÜ, Eesti Kirikute Nõukogu, Eesti Linnade ja Valdade Liit ja Eesti Omanike Keskliit tegid Kultuuriministeeriumile ja Rahandusministeeriumile ettepaneku kutsuda kokku ümarlaud.

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Toetused mälestistele

Muinsuskaitseametilt saab taotleda toetust mälestise või muinsuskaitsealal asuva ehitise säilitamiseks - selle hooldamiseks, konserveerimiseks ja restaureerimiseks. Toetust saab küsida tegevusteks kõigil mälestise liikidel ja muinsuskaitseala ehitistel, toetuste maht mälestise liigiti on erinev.      

...
Liidu pressiteade: Eesti eluasemevaldkond vajab terviknägemust. Vabariigi Valitsuse eluasemevaldkonna renoveerimisplaan sunnib seda looma

Eesti Omanike Keskliit tervitab Vabariigi Valitsuse algatust, mille eesmärgiks on muuta Eesti kodud 30 aasta jooksul kaasaegseteks ja energiasäästlikeks. Algatus on seda rõõmustavam, et pika vaatega ning kogu eluasemesektorit hõlmavat vaadet on Eestis oodatud ligi veerandsajandit, alates hetkest, kui riik andis erakätesse suures osas amortiseerunud elamufondi.

...
Eesti Päevaleht 13.07.20: Peaaegu kõik Eesti kodud remonti? Taavi Aasa kava teeks selle 30 aastaga teoks

Kui elad vanemas korter- või elumajas, mida pole veel renoveeritud, seisab see valitsuse värske kava järgi lähematel kümnenditel kindlasti ees. Äsja kiitsid ministrid heaks 30 aasta plaani, mille alusel peaksid peaaegu kõik Eesti vanemad kodud ja muud hooned läbi tegema renoveerimiskuuri.