Soovitused energiakulude vähendamiseks

Külm talv on selleks korraks läbi ning energiaarved hakkavad väiksemaks jääma. Samas ei tasu nüüd jääda lootma vaid soojale suvele ja palavale päikesele. Ette tuleb mõelda juba ka uuele kütteperioodile. 

Kodu korralik soojustamine on üks parimaid valikuid, mida koduomanik ise ära saab teha, et oma energiaarveid vähendada. Samuti on efektiivsem vahetada senine küttelahendus kuluefektiivsema, nt õhksoojuspumba, õhk-vesisoojuspumba või maakütte vastu välja. Tihti aga ei ole küttesüsteemi võimalik ümber ehitada või uue vastu välja vahetada. 

Siiski tasub teada, et hetkel on veel vahendeid KredExi eelarves renoveerimistoetuse ja päikesepaneelide paigaldamiseks. Taotluse esitamiseks vajalikku informatsiooni vaata siit: väikeelamu renoveerimistoetus

Lasterikastel peredel on võimalus KredExist taotleda elamistingimuste parandamiseks kodutoetust

Kasulikud nipid kodu elektriarve vähendamiseks:
  • Vali endale sobilik võrgupakett. Hinnapaketi valik sõltub tarbimiskoha tüübist (nt korter, eramu) ja tarbimise suurusest. Samuti oleneb paketi valik sellest, kas tarbid elektrit rohkem päevasel ajal või pigem öösiti ja nädalavahetustel. Kõige lihtsam on kontrollida hinnapaketi sobivust hinnapaketi kalkulaatoriga, vaata siit elektrihind.ee 
  • Võta pistikust välja ooterežiimil seaded, mida parasjagu ei kasutata, sest ooterežiimil olevate seadmete energiakulu moodustab kuni 10% elektriarvest.
  • Uut kodumasinat ostes vali kõrgem kodumasina energiaklass. Mida kõrgem energiaklass, seda vähem ta elektrienergiat tarbib. Seadme ostuhind võib küll kallim olla, aga pikas plaanis tasub see ära. Vaata energiamärgiste infot siit: energiamärgised.
  • Ka tasub üle vaadata, mis kraadi peal on majapidamises veeboiler, (nõude)pesumasin, põrandaküte jms ehk elektril töötava kütteseadme temperatuur. Kui temperatuuri alandada paari kraadi võrra, võib see anda juba kena kokkuhoiu.
  • Võib olla tüütu, aga ruumist lahkudes kustuta ka tuli. Ka tavalised hõõglambid võiks välja vahetada keskkonnahoidlike ja väiksema energiatarbimisega LED-lampide vastu.
  • Ja muidugi ajasta võimalusel elektritarbimist, näiteks ostes börsihinnaga elektrit, saab tarbimise soodsamatele tundidele ajastada. 
Börsihinda saab jälgida, et elektrit tarbida odavamatel tunduda nt siit: elektrihind ja elektrikell.