Uudised Vaata kõiki uudised
...
Omanike Keskliidu volikogu: vajame pikaajalisi lahendusi energiajulgeoleku saavutamiseks

Eesti Omanike Keskliit saatis valitsusele oma ettepanekud, et tagada riigi energiavarustatus, aga eelkõige leevendada omanikele põhjustatud elektri ja gaasi kallinemist. Igaüks võib jälgida elektrihinna statistikat Nord Pooli turul, mis näitab, et elektrienergia hinnatase on võrreldes käesoleva aasta algusest tänaseni võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tõusnud 2,5 korda, maagaasi hind üle kolme korra.

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Omanike Keskliidu juhatuse liige Andry Krass kommenteeris AK majandusuudistele elektrienergia hinnatõusu

Riik võiks omanike keskliidu arvates kõrgete energiahindade tingimustes tarbijatele appi tulla, alandades võrgutasusid ja taastuvenergia tasu. 

...
Omanike Keskliit: energia kallinemisel tuleb kaaluda ka tuumajaama rajamist

Viimased päevad on aktuaalseks teemaks olnud elektrienergia kõrge hind. Suurenenud tarbimisperiood on just algamas ning majanduslikult paneb kallinenud elektrienergia hind omanikud raskesse seisu. Omanike Keskliidu juht Priidu Pärna möönab, et elektrienergia hinda on keeruline mõjutada. Sõltume suuresti naaberriikidest, kuiv suvi ning vähene tuul on puhta elektritootmise võimsusi märgatavalt vähendanud. Spetsialistide sõnul suureneb riikide konkurents puhta elektrienergia saamiseks veelgi. Toodame elektrit kivisöest, millele lisanduv CO2 heitmekvoodi hind tõstab elektrienergia hinda märgatavalt. See on murekoht omanikule, sest ennustatakse kõikuva ning kõrge elektrihinna püsima jäämist pikemaks ajaks, sõnas Pärna.

...
MKM: Elektrituruseadus tugevdab konkurentsile avatud turgu

Valitsus kiitis 02.09 istungil heaks elektrituruseaduse ja riigivaraseaduse muutmise seaduse, mille eesmärk on tugevdada läbipaistva ning konkurentsile avatud elektrituru toimimist ning suurendada hajatootmise võimalusi.