Hea teada

Muinsuskaitseamet kutsub üles esitama kandidaate aastapreemiatele

facebook
23.juuli 2021
Juuli lõpuni saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele. Kandidaate saab üles seada üheksas kategoorias ning aastapreemiad antakse kätte novembris toimuval tänupeol.

„Aastapreemiatega soovime esile tõsta ja tänada inimesi, kes on eriliselt panustanud kultuuripärandi hoidmisse ja arendamisse. Selleks võib olla mõne mälestise eeskujulik korrastamine omaniku, projekteerija või meistrimehena aga ka järjepidev tegevus pärandi uurija või tutvustajana. Sageli oskavad kogukonna liikmed ise kõige paremini esile tuua inimesi ja tegusid, mis nende pärandit hoiavad,“ selgitas Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie avaliku konkursi tagamaid. 

Kandidaate preemiatele saab esitada üheksas valdkonnas: hästi restaureeritud ehitis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, uusehitis ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija ja restauraator. Preemiasaajad valib välja žürii, kuhu lisaks Muinsuskaitseameti esindajatele kuulub ka pärandivaldkonna eksperte.

Tähtaeg kandidaatide esitamiseks on 31. juuli 2021.

Muinsuskaitseameti aastapreemiate statuudiga saab tutvuda ameti kodulehel www.muinsuskaitseamet.ee/aastapreemiad

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita vorm https://forms.gle/g3py98hU3JqDJjyN9

Täpsem info veebilehel www.muinsuskaitseamet.ee
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki
Toetame Ukrainat!
28.veebruar 2022