Hea teada

Ehitisregister uueneb

facebook
25.november 2014
Alates 6. oktoobrist on aadressil www.ehr.ee kasutusel uuenenud riiklik ehitisregister, suvel lisandub täiendav võimalus esitada taotlusi ja dokumente mugavalt ja elektrooniliselt läbi registri. Ehitisregistri abil peetakse arvestust ehitiste üle. Registri veebilehel on võimalik tutvuda ehitiste tehniliste andmetega ja ehitise kohta esitatud dokumentidega (sealhulgas ehitus- ja kasutusload).

Andmeid esitavad registrisse peamiselt kohalikud omavalitsused ja seda haldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Tegemist on registri uuendamise esimese etapiga, kus võetakse kasutusele uus tehniline platvorm. Samuti hakkasid alates 1. oktoobrist 2014.a. kehtima uued taotluste vormid ning sellest kuupäevast ei võeta enam vanadel vormidel taotlusi vastu.

Teise etapina on plaanis suvel muuta ehitisregistri toimingud, näiteks ehitusloa või kasutusloa taotlemine, menetlemine ja väljastamine, veebipõhiseks.

Ehitisregistri toimingute elektrooniliseks muutmine toimub koos praegu Riigikogus menetluses oleva ehitusseadustiku kehtimahakkamisega. Eelnõu järgi rakendub see 1. juulil 2015.
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki