Hea teada

Postimees: Maa-ameti kaardid avanevad ka mobiiliseadmetes

facebook
19.jaanuar 2016
Maa-ametil valmis X-GIS maainfo kaardirakendusest uus versioon, mis lisaks arvutitele on kasutatav ka mobiilsetes seadmetes.

Uuel rakendusel on kaks kasutajavaadet: täisversioon ja mobiilne versioon, teatas Hiiu Leht. Mobiilses versioonis saab täiendavalt kaardil kuvada ka kasutaja asukohta ning oma liikumist ja liikumissuunda jälgida kui aktiveerida jälgimisrežiim (teist korda asukoha määramise nuppu vajutades). Liikudes näidatakse kaardil seadme liikumise suunda ning nihutatakse aluskaarti kaasa nii, et liikuja on kogu aeg kaardi keskpunktis.

Uus teenus täidab senise tühja koha maa-ameti kaardirakenduste portfellis (mobiilsed kasutajad) ja näitab prototüübina suunda, kuhu ametil on plaanis kaardirakendusi arendada, vabanedes järkjärgult vanast tehnoloogiast ning pakkudes oma kasutajatele tänapäevastele standarditele vastavaid teenuseid.

Senised, 2007. aastast kasutusel olevad flash-tehnoloogial põhinevad kaardirakendused töötavad esialgu paralleelselt edasi, sest eelkõige mobiilsetele kasutajatele mõeldud uude rakendusse ei ole X-GISi kogu funktsionaalsus ning temaatilised andmekihid veel üle viidud.

Uus versioon on kättesaadav maa-meti geoportaalist või siit.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki