Hea teada

Maaleht: Kas elumaja saab kindlustada, kui puudub kasutusluba

facebook
14.oktoober 2016
Ehitasime koos abikaasaga maja juba 1960ndatel, hiljem maja ka renoveeriti. Varem oli meie perel aastaid majakindlustus. Pärast eramu renoveerimist aga puudub majal kasutusluba, kuna selle taotlemine on väga keeruline. Maalehe lugeja:

Olen majaomanikuna mures. Sest olen aru saanud, et nüüd ma ei saa maja kindlustada, sest kindlustusfirmad ei taha kindlustada maja siis, kui puudub kasutusluba. Või kui kindlustusleping sõlmitakse ja siis majas mõni õnnetus juhtub, saaksid kindlustusfirmad kahju hüvitamisest keelduda – seda väitega, et majal pole kasutusluba. Palun selgitage, kas ja mis tingimustel saab kindlustada kasutusloata elamut?

Kasutusloa puudumine hoone kindlustamisel ei ole takistuseks. IF Kindlustuses kehtivad tavapärased kindlustuskaitsed ka kasutusloata hoonele, välja arvatud projekteerimiskulude kindlustuskaitse.

Projekteerimiskuludeks loeme kulutusi ehitusloa ja kasutusloa väljastamiseks (riigilõivud, projekti koostamise kulu jms).

Kindlustuskaitse seisukohalt on olulisem hoone ehitusloa olemasolu, näiteks ei laiene ilma ehitusloata hoonele kaitse ehitusvigade osas.

Küll aga soovitame ehitus- ja kasutusluba hoonele siiski hankida, kuna selle puudumine võib saada takistuseks objekti võõrandamisel.

Vastas Veiko Sepp

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki