Hea teada

Maaleht: Kasutu korteri võib kinkida riigile

facebook
09.veebruar 2017

Mul on erastatud korter maal kortermajas, kus on ka korteriühistu. Abiellusin kevadel ja asusin elama abikaasa juurde (180 km kaugusele). Maal töökohti napib ning ma ei leia oma korterile ostjat. Korteriühistu juhatus ei soovi minu korterit ühistu omandisse. Kas ühistul on õigus keelduda? Mida sellisel juhul üldse teha? Kas pean terve elu selle tühja korteri kütte ja üüri eest maksma?

Vastab Priidu Pärna:

Vana tõde on, et omanikuks olemisega kaasnevad lisaks rõõmudele ka kohustused. Kui oled korteriomanik, pead maksma kõik sellega seotud kulud ja hoidma ruumides minimaalse nõutava temperatuuri. Seda sõltumata asjaolust, kas korterit kasutatakse või mitte. Korteriühistul ei ole kohustust korteriomaniku korteri ostmiseks.

Ühistu eesmärk on üksnes maja haldamine. Kui korterit ei õnnestu müüa, tuleb hinda alla lasta, ütleb turumajanduse loogika. Kui praegu ei ole müük võimalik, võib see õnnestuda tulevikus, mil olud muutuvad. Kui ostjat ei leia, võib korterit pakkuda kohalikule omavalitsusele sotsiaalseteks vajadusteks, kuid ka neil ei ole kohustust seda omandada. Viimase variandina annab asjaõigusseadus võimaluse kinnisomandist loobuda ja sel juhul läheb see automaatselt riigi omandisse.

Niinimetatud omandi äraviskamiseks tuleb teha notari juures avaldus ja saata see kinnistusraamatu pidajale. Loobumiseni tekkinud kommunaalkulud peab siiski kandma senine omanik.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki