Hea teada

Tulekul arvukalt uusi üldplaneeringuid

facebook
06.november 2017

Haldusreformi käigus liitunud valdades ja linnades tuleb järgmiseks kokku leppida, milline hakkab välja nägema nende ruumiline terviklahendus ja koostada terviklik üldplaneering.

Uued omavalitsused peavad üldplaneeringu algatama aasta ning selle kehtestama kolme aasta jooksul, teatas rahandusministeerium.

„Võib olla juhuseid, kus endised omavalitsused on hiljuti uue üldplaneeringu juba kehtestanud, kuid siiski tuleb luua ka terviklahendus. Samas saab kehtestatud planeeringuid kindlasti arvestada ka uue koostamisel,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab Eesti planeerijate ühingu ja Tartu ülikooli korraldatud planeerimiskonverentsil.

Uue üldplaneeringuga tuleb läbi mõelda, millised on omavalitsuse olulisemad keskused, kus elanike arv kasvab ja kahaneb ning kuidas maakasutust sellest lähtuvalt kohandada. Samuti tuleb läbi mõelda ehitus- ja maakasutusreeglid. Näiteks võib olla uues omavalitsuses tekkinud olukord, kus kehtivate üldplaneeringute järgi võib ühes külas olla minimaalne krundi suurus 2000 ruutmeetrit, kuid naaberkülas 4000 ruutmeetrit. Seega tuleb analüüsida, kas sellised erinevused on põhjendatud või on vaja neid muuta.    

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki
Toetame Ukrainat!
28.veebruar 2022