Hea teada

Maa-ametil valmis uus EV100 logoga Eesti haldus- ja asustusjaotuse kaart

facebook
19.veebruar 2018

Maa-ametil valmis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva eel uus EV100 logoga Eesti kaart, millele on kantud Eesti haldus- ja asustusjaotus seisuga 1. jaanuar 2018. Digitaalne kaart on allalaaditav Maa-ameti geoportaalist, trükitud seinakaarti saab soetada Maa-ametist.

Maa-ameti uuel Eesti haldus- ja asustusjaotuse kaardil on kujutatud Eesti riigipiir ja ajutine kontrolljoon, haldusreformijärgsed omavalitsus- ja asustusüksuste piirid ja nimed, asulate lahkmejooned ja nimed, linna- ja vallavalitsuste asukohad. Samuti on haldus- ja asustusjaotuse kaardil kujutatud suuremad järved ning jõed, teede- ja raudteevõrk, praamiliinid, tähtsamaid lennujaamad ja sadamad, rahvusparkide piirid, geograafilised nimed ning piiriületuspunktid.

Kaardile on lisatud maakondade skeem ning diagrammid maakondade rahvastiku ja pindala kohta.

Kaardi teeb ainulaadseks see, et Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul kaunistab kaarti EV100 logo.

Kaardi koostamisel on kasutatud Eesti topograafia andmekogu, maaregistri ning keskkonnaregistri andmeid käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga ja Statistikaameti andmeid seisuga 1. jaanuar 2017.

Trükitud seinakaardi mõõtkava on 1:350 000, see on trükitud Soomes Kartakeskus Oy trükikojas tiraažiga 550 eksemplari ning on mõeldud eeskätt riigi- ja kohalike omavalitsuste asutustele. Siiski on võimalik kaarti soetada ka eraisikutel. Seinakaarti müüakse Maa-ameti kartograafia arhiivist Tallinnas, Mustamäe tee 51.

Digitaalset Eesti haldus- ja asustusjaotuse kaarti saab Maa-ameti geoportaalis tasuta alla laadida nii PDF-formaadis  (13,67 MB) kui ka GeoTIFF-formaadis (689,53 MB).

Link kaartidele: https://goo.gl/8UjLk7

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki
Toetame Ukrainat!
28.veebruar 2022