Hea teada

RIK-il valmib 2020. aastal uus vabavaraline kinnistusraamatu infosüsteem

facebook
28.veebruar 2018
Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) alustas Eestis uue vabavaralise kinnistusraamatu infosüsteemi loomise projektiga (KRIS5).
 
KRIS5 projekti eesmärgiks on välja töötada kaasaegsetel tehnoloogilistel lahendustel põhinev ning kasutajakeskset lähenemist võimaldav uue põlvkonna kinnistusraamatu infosüsteem. Antud projekti raames vahetatakse täielikult välja senine, juba 2005. aastast kasutusel olev elektroonilise kinnistusraamatu lahendus. 

„Ootame uuelt infosüsteemilt eelkõige suuremat turvalisust ja efektiivsust, nii kasutajate poolt vaadates kui ka süsteemi enda haldamise osas. Ühtlasi plaanime uue kinnistusraamatu luua vabavarana, et selle saaksid lisaks Eestile kasutusele võtta ka teised riigid nii Euroopa Liidus kui mujal,“ tutvustas RIK-i kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali.

Vali sõnul loob vabavaraline tarkvara võimaluse ühendada tulevikus eri riikide jõud uute süsteemikomponentide väljaarendamiseks või teistes riikides loodud tarkvaramoodulite kohandamiseks Eesti süsteemile.  

Antud projekt viiakse ellu mitmes etapis järgneva kolme aasta jooksul ja selle raames toimuvaid töid rahastatakse peamiselt Euroopa Regionaalarengu Fondist.  
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki
Toetame Ukrainat!
28.veebruar 2022