Hea teada

Energiakulude hüvitamisest kortermajade elanikele

facebook
08.jaanuar 2022
Energiahinnad on teinud suure hüppe ning paljud pered seisavad silmitsi raske olukorraga. Kohalikud omavalitsused on kas alustanud või kohe-kohe alustamas energiakulude hüvitamist, samas on tähelepanuta jäänud asjaolu, et kortermajas elaval leibkonnal tuleb esiteks selgeks teha, kas ta kuulub sihtgruppi ning teiseks, kas arvel esitatud elektri-, gaasi- ja kaugküttekulud on kajastatud vastavalt nõuetele.   
Seega kortermajades elavale leibkonnale, kes soovib esitada energiakulude hüvitamise taotlust, peab korteriühistu esitama arve või lisa, kus kirjas ka kõik kogukulud eurodes ning samuti mahud kWh-s, MWh-s või kuupmeetrites (m3) korteri või ruutmeetri kohta. Kaugküttega piirkonnas kiirema menetluse huvides ka kaugkütet pakkuva ettevõtte ja võrgupiirkonna nimetuse.

KÜ ei pea arvet ümber tegema, piisab kui kõik vajalikud arvestused (energiakulude teisaldamine kWh, MWh või m3 alusel) on lisatud arvele eraldi faili või dokumendina.

Kui Sinu korteriühistu jääb hätta Sulle korrektse arve esitamisega, siis saame Sind aidata. Saada oma arve Eesti Omanike Keskliidule aadressil energiaarvestus@omanikud.ee. Vaatame Sinu arve üle ning saame anda Sulle nõu ja abi või ka juhendada, missugust infot oma KÜ raamatupidajalt küsida ning saada.

Saada oma arve koos kontaktidega aadressile energiaarvestus@omanikud.ee

Oleme koondanud olemasoleva teabe kulude hüvitamisest siia: energiakulude hüvitamine

Eesti Omanike Keskliit
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel artikleidVaata kõiki
Toetame Ukrainat!
28.veebruar 2022