Päästeameti info ja statistika

Päästeamet

facebook
21.märts 2018
Päästeameti üleskutse!

Eelmisel aastal korraldas Päästeamet kolm kontrollreidi korteriühistute ühiskasutatavatele pindadele ning kahjuks peame tõdema, et paljudes hoonetes ei ole tuleohutusele piisavalt tähelepanu pööratud.

 

Tuleohutusnõuded korteris:

  • Eluruumis peab olema töökorras suitsuandur. Tahke- või gaasiküttega eluruumi tuleb paigalda lisaks ka vingugaasiandur.
  • Küttesüsteeme on vaja regulaarselt hooldada. Hooldatud küttesüsteem on ohutu ja kestab kauem.
  • Korteri uks võiks olla seestpoolt ilma võtmeta avatav, et inimene tulekahju korral korterisse lõksu ei jääks.

 

Tuleohutusnõuded kortermaja ühiskasutataval pinnal:

  • Ühiskasutatavad väljumisteed tuleb hoida puhtana. Trepikoda on ehitatud nii laiaks just seepärast, et kui ohuolukorras kõik majaelanikud korraga peavad hoonest väljuma, siis on see võimalik.
  • Väljumisteele jäävad uksed peavad olema võtmeta avatavad.  Kui tulekahju või muu õnnetuse korral on inimesed võtmed tuppa või taskusse unustanud ei jää nad lõksu ning pääsevad ohutult hoonest välja.
  • Trepikotta avanev keldriuks peab olema tuletõkkeuks, et keldritulekahju korral ei leviks suits trepikotta. Vastasel juhul jääb kogu maja rahvas lõksu ega pääse välja.

Iga inimene veedab suurema osa oma elust kodus, puhates tööpäevast või perega aega veetes. Selleks, et kodu oleks meie kindlus ka päriselt, tuleb ohutusele mõelda enne kui oht kohal.

 

Muudame korterelamud tuleohutuks!

Päästeameti kodulehelt leiate statistika omavalitsuste kaupa
Avage andmed siit.

Täpsemat selgitust korterelamu välise tuleohutuse kohta näed siit.
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki
Päästeamet
21.märts 2018