KODU KAUNIKS 2020

Konkursi „Kodu kauniks 2020“ võitjad on selgunud. Liidu eriauhinna "Rahvuslik kodu" sai perekond Pedanik Võrumaalt

Teisipäeval, 1. detsembril kuulutati Ringvaates välja „Kodu kauniks 2020“ konkursi parimad.  Võistlust Kodu Kauniks korraldab 21. aastat ajakiri Kodu & Aed. Lisaks aasta kodu ja aasta aia aunimetusele jagati sponsorite abil välja kaheksa preemiat. Võistluse üle saja osaleja hulgast valiti välja rekordilised 30 kodu- ja aiafinalisti. 

Juba kolmandat aastat annab Omanike Keskliit välja "Rahvusliku kodu" eriauhinda. 
Sel korral said preemia 500 € Hedi ja Priit Pedanik, kes otsustasid üheksa aasta eest hakata taastama vana talumajapidamist Võrumaal. 
Peale saunamaja ja paljude välirajatiste valmis kahekordne kõigi nüüdisaegsete mugavustega eluhoone, mille alumise korruse seinteks on nähtavale puhastatud vana elumaja palkseinad nii värvitud kui ka värvimata kujul. Kõik uus on juurde sobitatud, eelistades naturaalseid materjale ja püsides mustas-valges-hallis koloriidis, mis laseb vana puidu ilul esile tulla. Väga palju on selles kodus mõeldud lastele. 

1 Rahvuslik 2020   3 rahvuslik 2020   4 rahvuslik   5 rahvuslik 2020


Aasta kodu tiitel koos 2500 euroga Swedbankilt läks Põhja-Tallinna Kaire Lustile Stalini-aegse korteri hästi läbi mõeldud renoveeritud eest;  Aasta aia tiitel koos 2500 euroga Bauhofilt läks Kairet Pintmani ja Benno Keskpalu kaunisse koduaeda Tartu lähistele Kõrvekülla.  

1 aasta kodu 2020   2 aasta kodu 2020

Ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Aita Kivi: „See, et inimestel oli sel aastal harilikust rohkem aega pühenduda kodu ja aia eest hoolitsemisele, kajastus juba meile saadetud fotodel. Kuid tegelikkus üllatas alati meeldivalt, kui kodusid ja aedu oma silmaga näha saime.“  

Žürii koosnes ajakirja Kodu & Aed toimetajatest ja sponsorite esindajatest, lõpliku kaalu andsid preemiaotsustele sisearhitekt Ivi-Els Schneider ja aiandusspetsialist Eneli Käger. Ivi-Els Schneider: „Domineerisid korterid, millest paljud olid üsna võrdsel tasemel ja väärinuks esiletõstmist, parimaid esile tuua polnud kerge.“  

Parim vannituba   põhjamaine kodu