Kodud korda!
Oma luku muukimiskindluses veendumiseks vasta järgnevatele küsimustele:

1. Kas Sul on võtme turvakaart?
Kui sul pole võtme turvakaarti siis saab võtit järgi teha lasta igaüks kelle kätte selle annad. Turvakaart tagab võtme kopeerimiskaitse. Ilma turvakaardita ei saa uusi võtmeid teha. See välistab võtmete ebaseadusliku kopeerimise.

2. Kas sinu võtme peal on võtmekood?
Kui Sinu võtme peal on võtmekood ilma võtme turvakaardita nagu Eestis levinud võtmetel, siis saab igaüks kes seda koodi näeb tellida lukusepa juurest samasuguse võtme.

3. Kas sinu võti on patenteeritud?
Kui võtme profiil on patenteeritud, siis ei tohi seda järgi teha ja müüa. Veel kindlam on kui võtmeprofiil on ka tehniliselt keeruline, sest seda ei suuda keegi ka ebaseaduslikult järgi teha ning kui kaua kehtib võtme patent?

4. Kui palju võtmekombinatsioone sinu lukul on?
Mida rohkem võtmekombinatsioone seda turvalisem võti on. Turvaluku standardi järgi peab turvalukul olema vähemalt 100 000 erinevat võtmekombinatsiooni. Täpsusta oma luku võimalike võtmekombinatsioonide arv.
 
5. Mis materjalist on sinu luku südamikukaitse?
Roostevabast terasest südamikukaitse on alati tugevam ja seetõttu raskem läbi puurida, kui lihtsast messingist.

6. Kas sinu turvaluku südamikukaitse on koonusekujuline?
Parimal turvalukul (erinevalt Eestis laialt levinud turvalukkudest) pole südamiku kaitsel väljaspool ust ühtegi kruvi ja see on koonuse kujuline, mis raskendab tangidega kinni võtmist ja maha keeramist. Kui sinu turvaluku südamikukaitse ei ole koonusekujuline või koonusekuline osa on lihtsalt eemaldatav, siis on lihtne seda maha keerata või lüüa.
 
7. Kui Sinu lukul on konkskeel?
Konkskeel ei taga luku muukimiskindlust, vaid selle tagavad lukusüdamik ja võti. Kui lukusüdamik on lihtsalt muugitav või tangidega lahtimurtav, siis ei ole vahet mis kujuga on lukukeel.
 
8. Kas Sinu turvaluku keel on tugev?
Turvaluku keele tugevus peaks olema sertifitseeritud Euroopa Liidu standardiga . Mida kõrgem klass seda tugevam lukukeel. Parimate turvalukkude  lukukeele turvaklass on 6, Eestis levinud skandinaavia turvalukkude turvaklass on 4. Küsi oma luku tootjalt EVS EN 12209 sertifikaati ja millisele turvaklassile vastab sinu olemasoleva luku keel.

9. Kas sul on tugev lukuvastus?
Roostevabast terasest lukuvastus on alati tugevam kui tavalisest metallist lukuvastus.

11. Kui sinu uksel on juba lukk
siis saab välja vahetada ka ainult  lukusüdamikud, mis enamasti sobivad kõigile Eestis kasutatavatele lukkudele
 
12. Muukimiskindel lisalukk  tõstab samuti  turvalisust.