Vaata üle oma kütteseadmed

August on õige hetk vaadata üle oma küttesüsteemid. Ilmad on soojad, aga õhtud ja ööd lähevad järjest niiskemaks ja jahedamaks ning rõskus hakkab pressima tuppa, see annab märku, et küteperioodi algus ei ole enam kaugel!

Enne kütteperioodi algust tuleks kontrollida, et kusagilt suitsu sisse ei aja ning lõõrides, pliitides, soemüürides, ahjudes ega korstnates ei oleks pragusid. 

Samuti tuleb kontrollida, et korstnad ei oleks pigitunud, kuna puhastamata korstnates ja lõõrides kogunev tahm ja nõgi võivad süttida ning põhjustada tulekahju. Päästeameti soovitusel tuleks kütteseadmed puhastada vähemalt korra aastas. Eramaja omanik võib hooldada kütteseadmeid ise, kuid iga viie aasta tagant peab ka tema kutsuma professionaalse korstnapühkija, kel on kutsetunnistus (vähemalt tase 3), kortermaja, ridaelamu ja paarimaja küttesüsteeme peab korra aastas puhastama kutseline korstnapühkija (alates tase 4). 

Peale kontrolli väljastab korstnapühkija akti, tegelikult virtuaalse akti, sest alates 1. märtsis 2021 tuleb korstnapühkijatel ja pottseppadel kõik küttesüsteemisega seotud toimingud kanda küttesüsteemide portaali. (Enne 1. märtsi tehtud remondi-, ehitus- ja hooldustöid sisestama ei pea ning nende kohta väljastatud pabertõendid kehtivad määratud tähtajani). 

Vaata küttesüsteemide portaali siit: küttesüsteemide portaal

Kui kütad oma elamut puiduga, siis võiks hakata suvel riidas kuivanud halgusid kuuri või küttehoidlasse viima.  

  • Kui kasutad elektrikütet, vaata üle elektrijuhtmed ja -süsteemid.
  • Õhksoojuspumpade filtrid tuleks ise või siis spetsialistil lasta üle kontrollida ja puhastada.
  • Ära unusta kontrollida suitsuanduri patareid või üldse vahetada välja suitsuandur, kui selle parim enne kuupäev on möödas.
  • 2022. aastast on tahkeküttega majas kohustuslik paigaldada vingugaasiandur.