Vaata üle ventilatsiooni- ja sisekliimaseade

Hea sisekliima on tervisele ülioluline, seepärast on vajalik ventilatsiooniseadmed aegajalt üle vaadata. Õhksoojuspump koosneb kahest seadmest: ruumis sees paiknevast siseseadest ja õues paiknevast väliseadmest. 

Selleks, et seade töötaks kvaliteetselt, on vaja regulaarselt puhastada filtrid, sest filtri puhtusest sõltub nii siseõhu kvaliteet kui ka seadme efektiivsus. Filtri puhastussagedus sõltub aga suuresti sellest, millises keskkonnas ja tingimustel seade töötab. Kuigi filtrid püüavad suurema osa mustusest ja tolmuosakestest kinni, koguneb seadmesse siiski mustust, mida saab sealt välja loputada vaid spetsiaalse vee ja pesuvahendi seguga. Seega võiks seadme tööea pikendamiseks kahe aasta tagant teha masinale ka suurem hooldus, mille tegemiseks võiks kohale kutsuda oma ala spetsialisti. 

Tavaliselt on filtrite puhastamine detailselt lahti kirjutatud seadme kasutusjuhendis ja seda saab ise teha. Filtreid saab ise puhastada tolmuimejaga, kasutades pehme harjaga otsikut.  Hea oleks filtreid aeg ajalt vahetada. Tänapäeval on soojuspumbad varustatud ka automaatikaga, mis ise tuletab meelde, kui on aeg filtrit vahetada. 

Samuti tasub üle vaadata köögiventilaator, mille filter ja filtrivõre võivad olla rasvased. Rasvane võre võib leegi või poti kuumuse tõttu põhjustada ka köögi ventilaatoris rasva süttimise. Rasva täis filter töötab ka halvemini. Köögi ventilaatorit on lihtsam puhastada nõudepesumasinas, pannes filter ja filtrivõre tühja masinasse, et vältida teiste köögitarvikutega kokkupuutumist. Masin teeb kogu töö ära, peseb loputab ja kuivatab, kui nõudepesumasinat ei ole, tuleb peale kuuma vee ja pesuainega pesemist, filter korralikult ka loputada ja kuivatada.
  • Vaata üle oma soojuspump või ventilaator.
  • Kontrolli üle, kas on vajalik vahetada patareid seadme juhtpuldis.
  • Vaheta seadmes filter või puhasta filtrit tolmuimeja pehme otsikuga.
  • Kutsu hooldusmees, kes vaatab masina üle, kontrollib tööfunktsioone ning peseb seadme siseosa spetsiaalse ainega.
  • Puhasta köögiventilaatori filter ja -võre rasvast.