Uudised Vaata kõiki uudised
...
Head võidupüha ja ilusat jaani!

Käes on aasta ilusaim aeg, loodus elab ja kõik õitseb. Õige pea süütame jaanituled ning saame võtta hetke, et olla koos oma lähedastega. See talv ja kevad ei ole olnud meile lihtne, viirus oli äge ning paljud meist pidi oma toimetamistes tegema korrektuure. Taas selgus tõsiasi, et kõige turvalisem on ikka inimesel tema enda kodus! Õnneks tõotab suvi paremat aega, kus saab ka mööda Eestimaad ringi sõita.

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Üleskutse suveks: teavita TTJA-d ohtlikust ehitisest

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kutsub kogu algava suve jooksul üles märkama ja teavitama ohtlikest ehitistest, mis asuvad kas kodukohas või jäävad suvisel Eestimaal ringi liikudes silma. Loe rohkem ja vaata, millistest ehitistest tasub teavitada, ning anna ohtlikust ehitisest teada siin:

...
Priidu Pärna Päevalehes: sundüürnikke ja õigusjärgseid omanikke vastandades lõhestame ühiskonda

Täna 30 aastat tagasi jõustus Eesti Vabariigi omandireformi aluste seadus (ORAS), mis pani aluse kogu kaasaegse Eesti ühiskonna toimimisele.

Selle seaduse alusel hakati endistelt omanikelt ebaseaduslikult ära võetud vara tagasi andma, et kunagi tehtud ülekohut heastada ja luua eeldused turumajandusele üleminekuks. Tagastati ca 1,5 mln ha maad ja 12 000 ehitist. 1991. a taastati Eesti Vabariik õigusliku järjepidevuse alusel, seega ei tohiks seada kahtluse alla omandiõiguse taastamist õigusliku järjepidevuse alusel. Eraomand on ühiskonna vundament. Täna kuulub eraomanikele ca 60% riigi pindalast.

...
Postimees: REGIONAALARENG ⟩ Arvi Hamburg: elekter ei tule seina seest ehk Kuidas tagada varustuskindlus ilma fossiilkütusteta

Kuivõrd juhitava elektritootmise maht on kokku kuivanud ja mittejuhitavat tootmisvõimsust tuleb juurde, siis peavad tarbijad vastavalt elektrisüsteemi koormusele oma harjumusi muutma, kirjutab tehnikateaduste doktor Arvi Hamburg.