Uudised Vaata kõiki uudised
...
Toetame kirikute nõuet kunstivara tagastamisel

Eesti Omanike Keskliit toetab kirikute nõudmisi, et riik tagastaks neile kogudustelt võõrandatud kultuuriväärtuslikud esemed ja kunstiteosed, kuna see on toimunud ebaseaduslikult nõukogude võimu poolt ning tegelikult pole selle vara omand seetõttu üle läinudki.

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Mida saame veel teha, et energiat säästa?

Alustame energiatarkade tarbimisharjumuste kujundamisest – iga kilovatt loeb!

Alustame energiatarkade tarbimisharjumuste kujundamisest – iga kilovatt loeb!
Lihtsaim ja kiireim viis energia kokkuhoiuks on juba täna alustada oma tarbimisharjumuste ülevaatamisest ning säästlikumaks kujundamisest. Üksikud säästutegevused ei pruugi anda küll märkimisväärset kokkuhoidu rahakotis, kuid säästlike harjumuste mõju tervikuna on juba igast üksikust sammust nähtav. Näiteks kui suudame iga Eesti elaniku pealt hoida kodus, tööl ja transporti kasutades kokku kasvõi 1 kWh energiat kuus, on kogusääst ühes kuus juba 1 331 795 kWh. Võrdluseks – 150 ruutmeetrise üksikelamu aastane energiatarve on ligikaudu 20 000 kWh.

...
Koduomanike õiguste eest!

Nii nagu kogu meie ühiskonnale, oli 2022. aasta ka Eesti Omanike Keskliidu jaoks väljakutsete rohke. Venemaa agressioon Ukrainas ning sellest tulenev ebastabiilsus on mõjutanud kõike, sundinud meid tegema valikuid, kuid pakkunud ka võimalust võtta ette uusi väljakutseid ka Eesti Omanike Keskliidu jaoks, mis on koduomanike õiguste eest seisnud üle 28 aasta.

...
Energiakulude leevendamise hüvitised

Septembri viimasel päeval kooskõlastas konkurentsiamet elektri ajutise tootjahinna, millest elektrimüüjad peavad universaalteenuse hinna arvutamisel lähtuma. Nüüdseks on teada ka suuremate müüjate universaalteenuse hinnad. Need kõiguvad vahemikus 19,15  – 19,24 senti kWh eest.