Uudised Vaata kõiki uudised
...
Omanike Keskliit: energia kallinemisel tuleb kaaluda ka tuumajaama rajamist

Viimased päevad on aktuaalseks teemaks olnud elektrienergia kõrge hind. Suurenenud tarbimisperiood on just algamas ning majanduslikult paneb kallinenud elektrienergia hind omanikud raskesse seisu. Omanike Keskliidu juht Priidu Pärna möönab, et elektrienergia hinda on keeruline mõjutada. Sõltume suuresti naaberriikidest, kuiv suvi ning vähene tuul on puhta elektritootmise võimsusi märgatavalt vähendanud. Spetsialistide sõnul suureneb riikide konkurents puhta elektrienergia saamiseks veelgi. Toodame elektrit kivisöest, millele lisanduv CO2 heitmekvoodi hind tõstab elektrienergia hinda märgatavalt. See on murekoht omanikule, sest ennustatakse kõikuva ning kõrge elektrihinna püsima jäämist pikemaks ajaks, sõnas Pärna.

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Omanike Keskliidu juhatuse liige Andry Krass kommenteeris AK majandusuudistele elektrienergia hinnatõusu

Riik võiks omanike keskliidu arvates kõrgete energiahindade tingimustes tarbijatele appi tulla, alandades võrgutasusid ja taastuvenergia tasu. 

...
Omanike Keskliidu arvamus ehitusseadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise VTKle

Saatsime oma arvamuse ehitusseadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise eelnõu väljatöötamise kavatsusele. Tõime välja kitsaskohad ning möönsime, et kahetsusväärselt ei ole eelnevalt konsulteeritud eelnõu ühe olulise sihtgrupi ehk kinnisvaraomanikega. Ekslik on arvamus nagu esindaks ehitusettevõtjad või -insenerid  omanike huve ja seisukohti.

...
MKM: Elektrituruseadus tugevdab konkurentsile avatud turgu

Valitsus kiitis 02.09 istungil heaks elektrituruseaduse ja riigivaraseaduse muutmise seaduse, mille eesmärk on tugevdada läbipaistva ning konkurentsile avatud elektrituru toimimist ning suurendada hajatootmise võimalusi.