Uudised Vaata kõiki uudised
...
TASUTA INFOPÄEV: EHITISED REGISTRISSE 01.01.2020.

Lähenemas on tähtaeg 01.01.2020, kus peaksid ehitisregistrisse kantud olema nii seaduslikud kui ka ebaseaduslikud ehitised. Kuidas seda saavutada ja mis roll on omanikul?


Omanike Keskliit otsustas korraldada 
TASUTA INFOPÄEVA: EHITISED REGISTRISSE 01.01.2020.

 

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Priidu Pärna ajakirjas "Kodu ja Aed": Kardan naabri kõrgeid puid!

Lugeja küsib:
Elan Raplamaal ridaelamus. Mure on mul naabri õues kasvavate kaskede pärast. Need on majast istutatud vaid kahe meetri kaugusele ja peaaegu kanalisatsiooni trassile, nende kõrguseks on umbes 15-20 m. Kuna tänavune suvi on olnud juba väga äikeseline ja tull on põhiliselt loode või põhja suunast, siis on alati hirm, et midagi võib juhtuda. See hirm on ka talvel suure tuule ja tormi ajal.

...
Õiguskantsleri vastus meie päringule muinsuskaitse põhimääruse kohta

Oleme saanud vastuse päringule, mis puudutab muinsuskaitse põhimäärust.


Lp Priidu Pärna, Ott Rätsep
Eesti Omanike Keskliit

Soovisite selgitusi mitmes küsimuses seoses õigusakti olemuse ja vormiga. Tegemist on olulise õigusteoreetilise teemaga, mis annaks ainest pikaks mõttevahetuseks. Paraku poleks sel muinsuskaitsealal elavate inimeste jaoks praktilist väärtust.

...
ERR: MKM rahustab: ehitisregistri puudulikud andmed trahvi ei too

Ehkki riik sooviks ehitisregistri andmed uueks aastaks korda saada, venib töö tõenäoliselt pikemaks. Inimeste seas leviv kuuldus, nagu tuleks korrastamata andmete eest trahvi maksta, tõele ei vasta.

Nelja aasta eest seadis riik endale ambitsioonika eesmärgi. Seaduse järgi tuleb kõik vähemalt 20 ruutmeetrise pindalaga hooned tuleva aasta alguseks ehitisregistrisse kanda. Kõigi hoonete dokumendid kuni kasutusloani välja tuleb korda ajada. Juttu on olnud kümnetest tuhandetest hoonetest.