Uudised Vaata kõiki uudised
...
Priidu Pärna Päevalehes: mida rohkem on koduomanikke, seda stabiilsem riik ja väiksem väljaränne

Koduomanikuks olemine eeldab esmalt võimekust kodu soetada, teisalt peab olema ka võimekus kodu säilitada. Tänane kinnisvarahindade kiire kasv ja energiakriis teevad keeruliseks mõlemad.

Rahvaloendus näitas, et 78% Eesti leibkondadest on vähemalt üks liige eluruumi omanik. Samas on Rootsis ja Saksamaal koduomanikud alla poole leibkondadest. Kui kodu omamine muutub liiga kulukaks, võime näha koduomanike märkimisväärset vähenemist ning seda tuleks vältida. On ju kodu see, mis tagab (noorele) perele vajaliku kindlustunde. Eesti on omanike riik, me eelistame kinnisvara üürimisele selle omamist. Selle tunde saime kätte tänu 90-date laiaulatuslikele omandireformidele. Kas me oma järeltulijaid näeme vaid kodu kasutajatena?

Hea teada Vaata kõiki artikleid
...
Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse toetuse sihtrühma, ning arvutada välja elektri-, gaasi- ja küttehinna hüvitise suuruse.    

Eelkõige on hüvitise eesmärgiks toetada arvete tasumisel vähemkindlustatud leibkondi kui kõige haavatavamat sihtrühma, et niigi keerulisel koroonaviiruse leviku ajal nende perede koormus ei kasvaks.    

...
Pressiteade: Võrgutasu tõus on kui seljatagant tulistamine

Võrguettevõtja Elektrilevi teade, et järgmisel aastal tõusevad võrgutasud 3%, on järjekordne löök koduomanike ja perede rahakoti ning toimetuleku pihta. Äsja jõudis tarbijate postkastidesse Eesti Gaasi info, et alates 1. jaanuarist muutub taas maagaasi müügihind koduklientidele, kuigi alles 1. septembrist tõsteti hindu ca 50 % ulatuses.

Hinnatõusu põhjuseks on maagaasi hinna jätkuv kasv Euroopa gaasiturul. Rekordkõrgusel elektri- ja kütusehinna langust ei ennusta lähiajal keegi, sest maailmaturu hinnad pole riigi kontrollida. Energia Frankestein on sündinud!

...
Elektrilevi toob turule uued mitmetariifsed paketid ja muudab võrgutasu

Elektrilevi toob 2022. aasta märtsist klientideni uued võrgupaketid. Need võimaldavad tarbimist odavama hinnaga perioodidele nihutades elektriarvet vähendada. Lisaks muudab Elektrilevi 1. märtsist 2022 võrgutasu tariifi keskmiselt kolm protsenti, seda peamiselt elektrihinna suure tõusu tõttu. 

Mitmetariifsed paketid ja paindlikum võrguteenuse hinnastamine on osa Elektrilevi strateegiast rohepöörde toetamisel.