Ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid Tallinnas

Kahel järjestikusel nädalavahetusel (14-15. mail ja 21-22. mail) on Tallinna elanikel taaskord võimalus kodumajapidamisse tekkinud ohtlikest jäätmetest mugavalt, tasuta ja keskkonda säästvalt vabaneda. 

Lisaks ohtlikele jäätmetele saab esmakordselt sama kogumisringi täistundidel ära anda oma üleliigseks muutunud terveid ja korralikke esemeid, mis võiksid kellelegi teisele veel kasulikud olla. Kasutuskõlblike esemeid koguv auto peatub koos ohtlike jäätmeid vastu võtva autoga täistundidele jäävates peatuspunktides. Sel kevadel on ajagraafikusse lisandunud hulgaliselt uusi peatumispaiku. Leia endale sobiv peatumispaik allpool olevast graafikust!

VAATA KOGUMISRINGIDE KELLAAEGASID:

Ohtlike jäätmete kogumisringi käigus võetakse vastu majapidamises tekkinud: 
ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid; akud ja patareid, sh pliiakud; vanad ravimid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jäägid; õlid ja rasvad, mitmesugused määrdeained; absorbendid, filtermaterjalid, saastunud kaltsud ja kaitseriietus jms; õlifiltrid ja antifriisi jäägid; nakkusohtlikud teravad ja torkivad jäätmed (nt vanad süstlad jmt); aiandusmürgid ja väetiste jäägid, pestitsiidid; kemikaalijäägid (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavad pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed.

Kasutuskõlblike esemete kogumisringi käigus võetakse vastu terveid ja puhtaid:
raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; muusika- ja filmimaterjale (DVD, VHS jms); sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms).

PS! Kogumisringi käigus ei võeta turvalisuse kaalutlustel vastu turvahälle ega -toole. Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid nagu mööbel, jalgrattad ja töökorras koduseadmed (nt külmikud, pliidid jms) kogumisringi käigus vastu ei võeta. Need on võimalik viia Paljassaare jäätmejaamas asuvasse korduskasutusruumi või MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse (uuri täpsemalt Uuskasutuskeskus.ee). Kogumisringi käigus kokku kogutud esemed antakse üle MTÜ-le Uuskasutuskeskus, kes esemed uuele ringile suunavad. 

Kogumisringe korraldab Tallinna Strateegiakeskus.