TALLINN

Haabersti

Lehekottide tasuta äravedu on pakkutud korteriühistutele, eramajades esialgu seda ei tehta.
Kesklinn

Kesklinna valitsus korraldab ka sel aastal lehekottide tasuta vedu. Selle tarvis pannakse välja ajavahemikul 1. kuni 15. november konteinerid, kuhu asumi korteriühistud ning ka eramajade elanikud saavad viia oma lehekotte.

Konteinerite asukohad:
Luite tn 46 kõrval (Luite asum)
Kuristiku tn ja Oru tn ristmik (Kadriorg)
Adamsoni tn 34 (Kassisaba)
Jalgpalli tn /Asula tn parkla (Kitseküla ja Uus-Maailm)
Imanta tn parkla Pleekmäel (Keldrimäe ja Juhkentali)
Vaikne park/Magasini tn pakendipunkti kõrval (Veerenni asum)

Konteinerid on mõeldud aia- ja haljastusjäätmete ning sügislehtede utiliseerimiseks. Seega võib konteinerisse panna ainult lehekotte ning muude jäätmete ladustamine on keelatud. 

Kesklinna valitsus rõhutab ka, et aia- ja haljastusjäätmeid omakorda ei tohi panna olmejäätmete konteinerisse, sest tegemist on taaskasutatava toormega. 

Samuti võib lehekotte viia Tallinna jäätmejaamadesse, kus elanikelt võetakse tasuta vastu aia- ja haljastusjäätmeid (tasuta ühelt toojalt korraga kuni kuus 100-liitrilist kotitäit). 

Jäätmejaamade asukohad saab leida siit

Küsimuste tekkimisel ja lisainfo saamiseks palun pöörduge linnakeskkonna osakonna vanemspetsialisti Henri Jürlau poole - henri.jyrlau@tallinnlv.ee, tel. 645 7212. Kristiine

Kristiine Linnaosa Valitsus korraldab lehekottide tasuta vedu. Need kinnistuomanikud, kes soovivad lehekotid tasuta ära anda, peavad eelnevalt registreeruma kuni 31. oktoobrini.

Iga kinnistu kohta saab registreerida kuni kümme 150-liitrilist lehekotti kaaluga kuni 20 kilogrammi. 


Lehekotivedu algab 15. novembrist ja kestab kuni 20. detsembrini. Vedu alustatakse suuremate teede ja tänavate äärest, seejärel liigutakse kvartalisisestesse kõrvaltänavatesse.

Juhul, kui lehekotte on rohkem kui 10 kotti, tuleb need ise ära viia Tallinna jäätmejaamadesse, kus elanikelt võetakse tasuta vastu aia- ja haljastusjäätmeid (tasuta ühelt toojalt korraga kuni kuus 100-liitrilist kotitäit). Kristiine linnaosa lähim jäätmejaam asub Rahumäe tee 5a.Mustamäe

Mustamäe LOVil ei ole sel aastal planeeritud eraldi lehekottide ära vedu.
Kuid olukorras, kus kodanikud annab märku lehekottidest, siis linnaosavalitsus korraldab neile koostöös lepingupartneriga ära veo.Nõmme

Nõmme Linnaosa kogub lehekotte kokku ainult kevadeti. Sügisel soovitatakse Nõmmel elanikel kaaluda aiajäätmete koduaias kompostimist.Lasnamäe

Selleks, et tellida oma kinnistule tasuta lehekottide vedu, peab pöörduma linnaosavalitsuse heakorra ja haljastuse peaspetsialisti poole: Eliisa.Moistlik@tallinnlv.ee. 

Kirjas tuleb märkida kinnistu aadress, lehekottide täpne asukoht ja kottide arv. 

Lehekottide äravedu Lasnamäel toimub jooksvalt oktoobris ja novembris. Registreeritud kinnistutelt veetakse ära kuni 15 lehekotti ning teenus on Lasnamäe linnaosa korteriühistutele tasuta.

Info linnaosa kodulehel on siin.Pirita

Registreerumine lehekottide tasuta äraveoks algab 11. oktoobril ja kestab kuu lõpuni. 

Kampaaniale registreeritud kinnistutelt veetakse ära kuni 15 lehekotti. Lehekottide äravedu algab 15. novembril ja toimub asumite kaupa. 
15.–21. novembrini veetakse lehekotid ära Merivälja asumist, 
22.–28. novembrini Mähe, Laiaküla, Kloostrimetsa, Lepiku, Iru ja Pirita asumist ning 
29. novembrist 5. detsembrini Kose ja Maarjamäe asumist. 

Ära viiakse ainult registreeritud lehekotid. Rohkem infot mariana.simson@tallinnlv.ee, tel 645 7603.Põhja-Tallinn

Puulehtede vedu algas septembris ning toimub igal esmaspäeval ja teisipäeval kuni sügise lõpuni. Lehekotid viiakse tasuta ära ainult nendelt kinnistutelt, mille omanikud on edastanud linnaosavalitsusele oma aadressi ja lehekottide arvu. 

Kuni 200-liitrisesse kotti võib panna ainult lehti ja kinni seotud kott peab olema tõstetud tee äärde. Linnaosa valitsuse lepingupartner Eesti Keskkonnateenused viib kotid ära igal esmaspäeval ja teisipäeval kuni 30. novembrini

Vedu toimub ainult linnaosavalitsust eelnevalt teavitanud kinnistute omanikelt, kes on edastanud täpse aadressi, asukoha ja lehekottide arvu. 

Registreerida tuleb igal nädalal ja registreerimine käib olemasoleva nädala kohta. Nimekiri läheb lukku esmaspäeviti kl 9.00. Registreerimisvorm: ASUB SIIN