Uudised

Omanike Keskliit: taastuvenergia toetused võimendavad regionaalset ebavõrdsust

facebook
28.oktoober 2021
Eesti Omanike Keskliit toetab Konkurentsiameti poolt MKMile tehtud ettepanekut, vaadata üle taastuvenergia toetuste suurused ning viia need eesmärgiga vastavusse.

Omanike Keskliidu juhatuse liige Andry Krass ütleb, et viimase viie aasta jooksul on liit, kes esindab Eesti koduomanikke, teinud omalt poolt valitsusele sarnaseid ettepanekuid korduvalt. Seetõttu on hea meel, et ka Konkurentsiamet on tõstatanud taastuvenergia toetustega seotud probleemistiku, mis on tänaste energiahindade ja CO2 kvoodisüsteemi tingimustes jõudnud absurdsesse olukorda, kus Eesti riik toetab energiatootjaid, kes on turukonkurentsis parimal positsioonil.Krass lisab, et halvimaks näiteks on siinjuures värske börsiettevõte AS Enefit Green, mille poolt käitatava Iru koostootmisjaama soojusenergia hind on tänu ebamõistlikult kõrgetele toetustele ja soodustustele lähenemas nullini, olukorras kus konkurentidel puuduvad sarnased võimalused. Sellises olukorras tekib õigustatud küsimus, miks saab toetuste abil üliodavalt toodetud energiast kasu vaid üks osa elanikkonnast ning kuidas on olematu soojusenergiahinna tingimustes võimalik rohepööret ellu viia?

Euroopa energiakriis ja kõrged hinnad panevad koduomanikud keerulisse majanduslikku seisu. Seepärast on vajalik, et lisaks olemasolevatele meetmetele, vaataks riik tervikuna energiahinna kujunemise komponente ning teeks vajalikud muudatused. Taastuvenergiatasu, mida elektritarbija maksab vastavalt riigi regulatsioonile, ei tohi olla tarbijale topelt maksustatud, tekitada ebavõrdsust ning olla ülejõukäiv, lisas Krass.


Lisainfo:

Andry Krass
Omanike Keskliidu juhatuse liige
GSM: 5096388 
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki