Uudised

Omanike Keskliit: käibemaksu alandamise survestamiseks kustutame tuled neljapäeval kell 20 üheksaks minutiks

facebook
09.detsember 2021
Valitsuse liikmed käivad meedia kaudu välja mõtteid energiahindade käibemaksu alandamisest. Eesti Omanike Keskliit on seisukohal, et otsus energiahinna käibemaks 20-lt % 9-le protsendile, tuleb ära teha. Täna oleme jõudnud olukorda, kus igapäevased sõnumid järjest kõrgemast energiahinnast panevad omanikud väga raskesse olukorda, ütleb Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna.

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks novembris võrreldes eelmise aastaga 8,8 %, millest poole moodustab energiahind. Uudis Elektrilevi järgmise aasta 3 protsendilisest hinnatõusust olukorras, kus inimeste tänased energiaarved juba ei mahu planeeritud majapidamiseelarvesse, tekitab omanikes suurt tuska. Lubatud leevendusmeetmed ei ole samuti tööle rakendunud. Energiakriis, kuhu tänaseks oleme jõudnud, tänu varasemale otsustamatusele ja valearvestustele, on viinud  olukorrani, kus valitsusel tuleb hakata vastu võtma otsuseid ning neid ka ellu viima, sõnas Pärna.

Pärna ütleb, et käibemaksu (kasvõi ajutine) alandus on kõige selgem leevendusmeetod, mis annab nähtava tulemuse. Tänu suurematele arvetele ja suuremale käibemaksulaekumisele tõusevad riigi tulud, iseenesest tulud peavadki tõusma, selleks et riik saaks toimida, aga kas need peavad hetkel tõusma just inimeste sundkulude, mida energiakulu on, arvelt?

Kutsume üles kõiki inimesi neljapäeval 09. detsembril kell 20 üheksaks minutiks kustutama oma elamises tuled, et sellega anda selge sõnum raskest olukorrast - energiahindade käibemaks tuleb alandada 20-lt 9-le protsendile.

Lisainfo:
Priidu Pärna
Omanike Keskliidu juhatuse esimees
GSM: 5065416
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki