Uudised

Petitsioon.ee-s koguti 2021.a enim toetust kohaliku elukeskkonna ja hariduse edendamiseks

facebook
06.jaanuar 2022
Läbi petitsioon.ee keskkonna loodi 2021. aastal üle 40 algatuse, millele andis oma toetuse üle 21 tuhande inimese. Mitmed ühiskonda ja kogukonda puudutavad algatused, näiteks „Ei, pedofiilist mõrvari V. Otškalenko vabanemisele“ või „Huvitegevuse toetuse kärpimisest tuleb loobuda“ kogusid arvestatava hulga toetushääli, esimene üle 3 tuhande ja teine üle tuhande inimese toetuse. Niisamuti pälvis suurt tähelepanu algatus „Henn Põlluaas presidendiks“(4020) ning „Algatame presidendi otsevalimise“ (2562).
 
Eesti inimeste soov kaasa rääkida ning valmisolek oma kodukoha turvalisuse ja kauni elukeskkonna eest seista on aastast aastasse suurenenud. Oluliselt rohkem pööratakse tähelepanu ning algatatakse petitsioone teemadel, mis puudutavad kohalikku inimest kohalikus piirkonnas ning mille osas ollakse ettevaatlikud, aga samas ka kaasavad. Sellised teemad nagu kooliharidus, lageraie, looduskaitseala ja liivakarjäär teevad kohalikule inimesele muret, ütleb Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna. 
 
Pärna lisab, et läbi petitsioon.ee keskkonna tehtud algatused võivad jõuda ka seadusemuudatusteni Riigikogus. Hetkel on petitsioon.ee keskkonnas üleval algatus „Vabastame omanikud avalike kõnniteede hooldamisest“, mida Riigikogu majanduskomisjon arutab uuel istungjärgul ning kus omanikud aktiivselt kaasa räägivad.
 
Igaüks meist saab kaasa rääkida oma kodukoha arengus ja ühiskonnas olulistel teemadel. Petitsioon.ee keskkonnas kogutud 1000 allkirjaga algatuse saab esitada arutamiseks kohalikule omavalitsusele, riigikogule või huvigruppidele, ütleb Pärna. Kutsun märkama ja kaasa rääkima teemadel, mis olulised iseendale kodanikuna, aga ka laiemalt ühiskonda puudutavates algatustes, petitsioon.ee veebikeskkonnas.
 
Petitsioon.ee veebikeskkonda haldab MTÜ Eesti Omanike Keskliit.
 
Lisainfo:
Priidu Pärna 
Omanike Keskliidu juhatuse esimees
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki