Pärna lisab, et ühelt poolt on arusaadav, et eelistatakse kohalikke elanikke, sest sõjapõgenikele elukoha üürimisel kardetakse eelkõige seda, et nende maksevõime ei ole Eesti enda inimestega samaväärne või mis saab siis, kui jäetakse üüri- või kõrvalteenuste eest maksmata. Ka üürileandja võtab endale riski, on ebakindlust, sest ei ole võimalik nende inimeste tausta kontrollida, nagu üüriturul tavaliselt tehakse ning sõjapõgenike maksevõime võibki olla esialgu ebastabiilne.
Keerulisest olukorrast tulenevalt ongi Omanike Keskliit teinud ministrile ettepaneku, et riik saaks soodustada üüripindade pakkumist sõjapõgenikele läbi ajutise üüritulu tulumaksuvabastuse füüsilisest isikust üürileandjatele, kestusega näiteks kolm aastat. Sõjapõgeniku staatus on ju riigi poolt fikseeritud. See soodustus võiks motiveerida üürikinnisvara omavaid eraisikuid pakkuma eelisjärjekorras kodu põgenikele. Sõjapõgeniku staatus on ju fikseeritud, ütles Pärna.
Lisaks kordab liit oma varasemat laiema mõjuga ettepanekut, et füüsilisest isikust üürileandjal võiks olla ühe korteri üürileandmine tulumaksuvaba. Selliselt soodustame eraisikute investeeringuid üürikinnisvarasse ja suureneks üüripindade pakkumine, mis võiks ka üürihinna alla tuua, sõnas Pärna.
Lisainfo:
Priidu Pärna
Omanike Keskliidu juhatuse esimees