Uudised

Energiakulude leevendamise hüvitised

facebook
03.oktoober 2022
Septembri viimasel päeval kooskõlastas konkurentsiamet elektri ajutise tootjahinna, millest elektrimüüjad peavad universaalteenuse hinna arvutamisel lähtuma. Nüüdseks on teada ka suuremate müüjate universaalteenuse hinnad. Need kõiguvad vahemikus 19,15  – 19,24 senti kWh eest.
Meie volikogu liige ja Eesti Teaduste Akadeemia energeetikakomisjoni esimees Arvi Hamburg kirjutas Postimehes, et oleme olukorras, kus elekter on kallis defitsiitne kaup. Kuigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Timo Tatar kinnitas "Esimene stuudios", et suure tõenäosusega jäävad meil tuled põlema, siis iga koduomaniku kohus on oma tarbimisharjumusi keerulise ajaga kohandada.

Mõned soovitused!
  1. Võrdle oma elektripaketi ja uue universaalteenuse hindu.
  2. Kui sinu elektripakett on universaalteenusest soodsam, ei pea sa midagi tegema.
  3. Kui sinu elektripakett on kallim, siis vaheta paketti. Paketi vahetamine on lihtne ja info ilmub sinu elektrimüüja kodulehele. Osadel müüjatel, nagu Eesti Energia, vahetub pakett automaatselt, kui universaalteenus on soodsam.
Riik on välja töötanud käitumisjuhise kriisiolukorraks juhuks, kui peaks tekkima elektrivarustuses probleemid. Tutvu juhisega SIIN.

Ülevaate kõigist energiakulude leevendamise hüvitistest saab SIIT.(Pilt: © Andreas Hermsdorf / PIXELIO)

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki