Toetuse eduka saamise võti on ameerikalikus mõtte- viisis „aeg on raha“! See põhimõte on kehtinud kogu aja kestel, mil KredEx on korterelamutele toetust jaganud, see on ka suurim põhjus, miks korterelamute rekonstrueerimistoetused jagunevad Eestis äärmiselt ebaühtlaselt. Seal, kus (ajavõidu) nipid selged ja oskused olemas, hakkavad need ikka edasi levima.
Konkreetse näitena, kuidas saab aja enda kasuks tööle panna, tooksin haldusmenetluse reeglid, mis kohustavad EAS/KredExi ühendasutust (EISA) vastu võtma kõik esitatud taotlused – ka puudusega avaldused. Kuna puudusega esitatud avalduse puhul eeldatakse kuni puuduse kõrvaldamise tähtaja saabumiseni, et puudust ei esine, siis kindlustab ka puudusega avaldus koha toetuse saajate nimekirjas. Sealjuures on märkimisväärne, et 2023. aasta korterelamute rekonstrueerimistoetuste voorus, mis oli avatud vaid mõne tunni, olid kõik avaldused puudulike andmetega. Neile kõigile anti täiendavalt 30 päeva aega puuduste kõrvaldamiseks. Seega said puuduliku avalduse esitajad avaldust täita üle 30 päeva.
Õnnestumises mängib olulist rolli ka korteriühistu poolt valitud tehnilise eksperdi isik. Soovitan eelistada isikuid, kes osalevad regulaarselt EAS/KredExi poolt korraldatavatel koolitustel ja kellel on valdkonnas pikaaegne kogemus. Näiteks selle aasta toetusvoorus olid EAS/KredExi koolitatud tehnilised eksperdid juba nädalaid enne toetusvooru avamist informeeritud, et toetuse saamise tingimustesse lisatakse viimasel hetkel nõue, mis eeldab korterelamu rekonstrueerimisprojekti muutmist. Võib arvata, et viimati nimetatud asjaolu läks nii mõnelegi korteriühistule maksma kalleid minuteid, mis võisid toetuse saamise või sellest ilmajäämise korral otsustavaks saada.