Uudised

Omanike Keskliidu volikogu koosolekul otsustati tulevikusuunad ja valiti uued juhid

facebook
10.detsember 2014
Eile toimus Omanike Keskliidu volikogu uue koosseisu esimene koosolek. Vastuvõetud otsused puudutavad eelkõige koduomanike muresid, mis seotud renoveerimistoetuste saamisega, üüritulu maksustamisega ja õiglaste tehnovõrkude talumistasude kehtestamisega. Arutelu oli elav ja volikogu liikmed tõdesid, et kokku on saanud oma ala hästi tundvad spetsialistid.
Kaasatud on teiste vabaühenduste esindajad: Urmas Mardi Korteriühistute Liidust aitab edaspidi kaasa omaniku ja KÜ koostöö küsimustes; Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu tegevjuht Jüri Kröönström (valiti ka volikogu aseesimeheks) omab kogemusi haldajate ja omanike vaheliste probleemide lahendamisel; Erametsaliidu esindajana on volikogu töösse kaasatud Taavi Ehrpais.

Rail Balticu teemal aitab kaasa Kohila vallavanem Heiki Hepner. Kinnisvarateemadel on meil nüüd võimalik nõu pidada Kinnisvarafirmade Liidu esindaja Tõnu Toomparkiga ja kinnisvaraspetsialisti Andry Krassiga.

Pikaajalistest koostööpartneritest on kaasatud Ragnar Kuusk MTÜ Esakojast, kes mitmel aastal on liidul aidanud korraldada renoveerimisteemalisi infopäevi; ajakirja "Kodu ja Aed" peatoimetaja Piret Veigel, kes lõi kaasa laste kirjandivõistluse korraldamisel ja hakkab meid vajadusel nõustama suhtlemisel meediaga. Liidu energianõunik Indrek Raide osaleb nüüd ka volikogu töös.

Juba eelmise volikogu koosseisus olid ja jätkavad Anto Raukas, kes taasvaliti ka volikogu esimeheks, Arvi Altmäe (taasvaliti aseesimeheks), Pärtel Tõnsberg, Tiit Ulas, Peeter Ploompuu, Harri Leppik, Ken-Marti Vaher, Peeter Tooma, Rein Kilk, Toomas Leemets.

Volikogu leppis kokku töökorralduse ja head tavad ning igaüks sai tutvustada enda nägemust Omanike Keskliidu rollist ühiskonnas.

Lähiaja tegevuste loetelu, mis edastati tegevjuht/peasekretär Kaspar Sadrakule:

- õiglaste tehnovõrkude taluvustasude kehtestamise teemaline suhtlemine valitsusega
- hoida silm peal Rail Balticu trassi alla jäävate koduomanike kompensatsioonimehhanismide väljatöötamisel
- võlaõigusseaduse parandusettepanekud
- üüritulu maksustamise küsimused
- metsaomanike probleemid suhtlemisel riigiga (Natura-alad, looduskaitseteemad)
- erinevad toetused nii elamute rekonstrueerimiseks kui ka tehnosüsteemide ümberehitamiseks
- omandireformiteemad

Kattuvate teemade puhul kujundatakse teiste vabaühendustega ühine seisukoht ja esitatakse vastavale ametkonnale.

Loodame ise, et koduomanike murekohad saavad edaspidi sisukama ja nõudlikuma väljundi ja koduomanike hääl ühiskonnas kõlab tunduvalt kõvemini.
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki
Jaanitervitus!
22.juuni 2020