Uudised

Omanike Keskliit: Raudtee tulgu läbi Nabala

facebook
30.september 2015
Eesti Omanike Keskliidu volikogu arutas seoses avalikkuse ees taaskord tõstatatud Rail Balticu võimaliku asukoha teemaga raudtee trassikoridori variante ja toetab rahandusministri ettepanekut kaaluda kiirraudtee rajamist läbi Nabala looduskaitseala.

EOKL juhatuse esimehe Priidu Pärna sõnul on Eesti loodusvarad ja omandiõigus mõlemad põhiseadusega kaitstud hüved ning neid tuleb võrdselt kaalukausile panna. Ei ole õige mantra, et looduskaitselised huvid on automaatselt kõrgemad  teistest avalikest ja erahuvidest. Väheasustatud Nabala kaudu raudteed rajades on teekoridor eraomandit  ja  inimesi kõige vähem koormav ja  tee kõige sirgejoonelisem, mistõttu on selle rajamine ja hooldamine kümneid miljoneid eurosid odavam maksumaksjale.

EOKL volikogu esimehe Anto Raukase sõnul ei toetanud Teaduste Akadeemia sellisel kujul Nabala looduskaitseala rajamist ning raudtee saab optimaalseimalt ehitada ka läbi looduskaitseala, kus puudub tiheasustus, kuid samas on võimalik tagada looduskaitseliste eesmärkide saavutamine.  Omanike esindusorganisatsiooni arvates on Eestis omand ülekitsendatud ning keegi ei kompenseeri neid kitsendusi.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki
In Memoriam Tiit Ulas
18.aprill 2021