Uudised

Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna ja teiste liitude esindajad kohtusid õiguskantsler Ülle Madisega

facebook
19.oktoober 2015

Õiguskantsler Ülle Madise kohtus reedel, 16 oktoobril Eesti Omanike Keskliidu juhatuse esimehe Priidu Pärna, Talumiskohustusega Omanike Liidu juhatuse liikme Eivor Maiväli, Eesti Erametsaliidu tegevdirektori Liina Laineveeri ja juhatuse liikme Ants Eriku ning neid nõustava vandeadvokaadi  Indrek Vesoga.

Kohtumisel arutati elektriliinide jm tehnorajatiste talumistasu probleemi lahendamist ning küsimusi, mis on seotud looduskaitseliste piirangute hüvitamisega maaomanikele. Õiguskantslerile anti praktiliste näidete varal ülevaade maaomanike praeguse olukorrast. Kohtumisel tõdeti, et  põhiõiguste, sh omandiõiguse piirangud peavad olema õiglased ja loogilised ning kantud kaalukast eesmärgist.

Õiguskantsler on saanud mitmeid avaldusi, kus on avaldatud muret, et Riigikohtu otsus talumistasude asjas on jäänud nõuetekohaselt täitmata ning kehtiv looduskaitseliste piirangute kehtestamise ja hüvitamise süsteem ei tundu õiglane. Looduskaitseliste  piirangute (nt lendoravate jt loomade, lindude ja taimede ning koosluste kaitseks kehtestatud piirangute)) mõistliku kompenseerimise kohta on õiguskantsleril seisukoha kujundamine käsil. 

õiguskantsleri juures

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki
Jaanitervitus!
22.juuni 2020