Uudised

Priidu Pärna: Head vabariigi aastapäeva!

facebook
18.veebruar 2016
Eesti riik tähistab oma 98 sünnipäeva. Eesti on meie kodumaa ning Sinu kodu on osa sellest. 24. veebruar on meie kõigi pidupäev, sest riik – see on tema rahvas, tema maa ja rahva võim vabalt otsustada oma maal toimuva üle.

Heiska oma majale sini-must-valge ja  tunne rõõmu, et selles ebakindlas maailmas on  Eesti üks turvaline paik. Ei hõbedat-kulda ei leidu me maal, kuid on rahu ja vaikust, puutumatut loodust, on toimiv riik ja usaldusväärsed avalikud teenused, on tagatud meie õiguste kaitse ja kodu puutumatus. 

Ja seda ei olegi nii vähe, kui vaadata mis toimub  laias ilmas. Omanik oskab neid väärtusi hinnata, kuna kodu ning sellesse pandud aeg, raha, armastus ning pere ühine töö hoiab teda seotuna selle armsa paigaga ning kusagil ei ole ootamas Eldoradot.  Ilusatel aegadel me seda riiki enda kõrval ei märkagi, saame justkui ise hakkama. Ärevatel aegadel saame aru oma riigi voorusest ja sellest privileegist.  Kui ei ole oma riiki, ei ole kaitset ka  kodule ja sellega seotud väärtustele. Hoides oma kodu, hoiad ka oma riiki, hoides oma riiki, hoiad ka oma kodu.  Eesti riik on kingitus.

 

Eesti Omanike Keskliit seisab ka uuel aastaringil selle eest, et Eesti oleks omandikeskne tugeval omandi vundamendil rajanev ühiskond. Tahame, et meie õigusi austatakse ning lastakse vabalt  ülemääraste piiranguteta tegutseda. Seisame omanike õiguste eest seadusloomes, oleme partner ja omanike hääl riigiga suhtlemisel, anname oma liikmetele abi ja nõuandeid. Ootame, et meie liikmed täidaks ka oma kohustused liidu ees.

 

Lööme koos Eesti kodud õitsema EV 100. sünnipäevaks. Palju õnne Eesti Vabariik ja tema kodanikud!

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki
Palju õnne, Eesti!
24.veebruar 2022