Uudised

Uus sundvõõrandamisseadus peab olema kooskõlas põhiseadusega.

facebook
30.august 2016
Eesti Omanike Keskliidu esimehe Priidu Pärna sõnul on kahetsusväärne, et uut eelnõud ei ole saadetud arvamuse andmiseks erinevatele omanike esindusorganisatsioonidele. Valitsusprogrammides räägitakse kaasamisest, aga taaskord on tegelik elu teine.

Seaduse muutmine  on iseenesest vajalik, kuna on kehtinud  üle 20 aasta ning sundvõõrandamine on ülesehitatud maavanema ja kohtutäituri keskse protseduurina ning ei arvesta üleriigiliste projektidega.

 

Omanikel on kindlad nõudmised, millele uus seadus peab vastama. Esiteks peab maa eest makstama lisaks turuväärtusele ka valuraha omandi sunniviisilise kaotuse eest. Meenutame sentide maksmist omanikele idapiiri väljaehitamisel.  Teiseks peab omanikul olema õigus nõuda kogu kinnisasja omandamist riigi poolt, kui osa võõrandamisel muutuks ka muu maatüki kasutamine ebaotstarbekaks. Kolmandaks ei ole omanikud valmis  sundvõõrandatud maatüki valdust üle andma enne, kui ei ole laekunud sundvõõrandamistasu.   Vastasel juhul oleks see vastuolus põhiseaduse §32 sätestatud nõudega, et omandi äravõtmisega peab kaasnema kohene ja õiglane hüvitis.

 

Meie pöördumist Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poole selles küsimuses saate lugeda siit.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki