Uudised

Omanike Keskliit: kaitsealade loomine tuleb peatada ja maadevahetus taastada

facebook
09.september 2016
Eesti Omanike Keskliidu esimees Priidu Pärna tervitab õiguskantsler Ülle Madise seisukohta, et looduskaitseliste kitsenduste kehtestamine kohese ja õiglase hüvituseta on põhiseaduse vastane. 

Omanike esindusühendused on aastaid hüüdnud, kui üksik hääl kõrbes, et avalikes huvides omandipiirangute kehtestamine tuleb omanikele koheselt kompenseerida. Nüüd oleme saanud oma seisukohtadele autoriteetse kinnituse ja analüüsi ning loodame, et Riigikogu teeb valitsusele kiirelt ülesande viia looduskaitseliste piirangute hüvitamise kord kooskõlla põhiseadusega. 


Riik müüb igal aastal sadade miljonite eurode eest riigimaad ja metsa, kuid omanikud peavad ootama kümme aastat järjekorras, et nende majandustegevuse piirangutega kaitsealused maad välja ostetakse.

Eesti Omanike Keskliit on seisukohal, et igasuguste kaitsealade moodustamine tuleb peatada seniks, kuni kehtiv kord viiakse põhiseadusega kooskõlla. Kui riik ei leia vahendeid, et looskaitsealuseid maid kompenseerida, siis tuleb taastada riigimaade vastu vahetamise võimalus, kuid see peab toimuma selgete ja läbipaistvate reeglite alusel.

 

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki