Uudised

Eesti Omanike Keskliit valis esimeheks notar Priidu Pärna

facebook
16.november 2016
15.11.2016. a. toimunud Eesti Omanike Keskliidu üldkoosolekul valiti vabaühenduse esimeheks Tallinna notar Priidu Pärna, kes on olnud ka pikaajaline Justiitsministeeriumi kantsler ning Juristide Liidu president.

Priidu Pärna lubas olla kodu- ja maaomanikele advokaat, kes seisab nende õiguste piiramise ning omanikke koormava ebaõiglase seadusloome vastu.

Üldkoosolek valis ka uue juhatuse, kuhu lisaks Pärnale kuuluvad Andry Krass, Priit Värk, Tõnu Toompark, Urmas Reinsalu  ja uue volikogu koosseisu, mille esimeheks sai akadeemik Anto Raukas.

Uus volikogu:

Arvi Altmäe, Harri Leppik, Heiki Hepner, Indrek Raide, Jüri Ehasalu, Jüri Kröönström, Kadri Tramm, Kalle Virkus, Ken-Marti Vaher, Leanika Järve, Peeter Ploompuu, Peeter Tooma, Peeter Vihma, Pärtel Tõnsberg, Ragnar Kuusk, Taavi Ehrpais, Toomas Leemets, Urmas Mardi, Villu Pella.

Lisaks võttis üldkoosolek vastu ühisavalduse, milles sõnastas viis seisukohta, millest uus valitsus peaks lähtuma. Pärna sõnul on ootavad sajad tuhanded kinnisvaraomanikud, et valitsus ei puuduta kodualuse maamaksu vabastust; ei kehtesta uusi kinnisvaramakse ega kodukulusid tõstvaid aktsiise; suurendab kortermajade aga ka üksikelamute renoveerimistoetusi; kaasajastab senise jäiga üüriseadustiku; kehtestab põhiseaduspärased tehnorajatiste talumitasud ning looduskaitseliste piirangute hüvitamise korra ning Rail Balticu rajamisel järgitakse maaomanike õigustatud huve.  

Loe avalduse teksti siit.

Üldkoosolekul tegi ettekande õiguskantsleri nõunk Evelin Lopman:

Ettekande slaide saate vaadata siit.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki