Uudised

Saatsime Riigikogu rahanduskomisjonile kirja maksumuudatuste menetlemisest

facebook
09.detsember 2016
9. detsembril saatis Omanike Keskliit Riigikogu rahanduskomisjonile, Rahandusministrile ja ettevõtlusministrile kirja maksumuudatuste menetlemisest. Kirja saate lugeda siit.

EV Riigikogu                                                                                                     09.12.2016 KL nr 12-1

Rahanduskomisjon

Koopia:

Rahandusminister

Ettevõtlusminister

 

Lugupeetud hr Stalnuhhin

Maksumuudatuste menetlemisest

Eesti Omanike Keskliitu (EOKL) kuulub 64 000 maja-, korteri- ja maaomaniku. EOKL pöördub Teie poole seoses eelnõu 302SE menetlemisega.  Tulenevalt uue valitsuse koalitsioonileppest on sellele eelnõule esitatud valitsuse poolt suurel arvul maksuseaduste muudatusi.

Eesti koduomanikud on murelikud plaanitavate gaasi- ja kütteõli aktsiiside olulise tõusu suhtes, kuna see toob kaasa järjekordse kodukulude tõusu.  Sellisel moel muudavad kallinevad elamiskulud suures osas sisutuks madalapalgalistele plaanitavad maksusoodustused.

Enim häirib meid valitsuse ja Riigikogu suhtumine kodanikesse. Ühiskonnas väljakujunenud õigusloome tavasid ja kokkulepitud reegleid eiravalt on need maksumuudatused valminud mõjude analüüsita ning kaasamiseta. Selline paheline õigusloome on ebademokraatlik, õigusloomet naeruvääristav ning valijaskonda mitteaustav. Plaanitav eluasemelaenu intresside tuludest mahaarvamise määra oluline kärpimine on sõnamurdev ning ei tohi mingil juhul rakenduda juba sõlmitud laenulepingute suhtes.

Kutsume üles Riigikogu mitte arutama esitatud maksusseaduse muudatusi ja suunama need tagasi valitsusele menetlemiseks üldises seadusloome koras, järgides head õigusloome tava ja normitehnika ning mõjude analüüsi reegleid. Maksumuudatuste puhul tuleb analüüsida nende mõju kodukulude kasvule ning pakkuda välja abinõud nende leevendamiseks (näiteks toetused elamute küttesüsteemide ümberehitamiseks säästvamate küttelahenduste kasuks).

Parimat

Priidu Pärna

Eesti Omanike Keskliidu esimees

 

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki