Uudised

Justiitsministeerium otsib õigusabi pakkujaid

facebook
12.jaanuar 2017
12.01.2017 Justiitsminister Urmas Reinsalu kuulutas välja konkursi, millega otsitakse turutingimustest soodsama õigusnõu pakkujaid näost näkku õigusnõustamiseks, veebinõustamiseks ja telefoni teel juhendamiseks ning JuristAitab portaali haldamiseks.

„Õigusriigis peab õigusabi olema kättesaadav, nii et asjatundlikule ja usaldusväärsele juriidilisele nõustamisele on vajadusel juurdepääs igal inimesel. Selleks, et inimese õigused ja huvid ei jääks ainuüksi majanduslike piirangute tõttu kaitseta, suurendasime oluliselt nende hulka, kellel on võimalus saada riigi kulul õigusabi,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

„Kui seni pakuti õigusnõu vaid vähekindlustatud inimestele, siis uuest aastast hakkavad üldist õigusnõustamist tasuta või soodsamalt saama kõik Eestis elavad inimesed, kelle brutosissetulek on kuni 1,5-kordne Statistikaameti avaldatud keskmisest. See tähendab, et õigusnõu jõuab inimesteni, kes seni riigi toel nõustamist ei saanud, kuid seda ka ise turutingimustel hankida ei suutnud,“ täpsustas minister.

Abivajajad hakkavad õigusnõu saama 2 + 3 + 10 süsteemil – esimesed kaks tundi saadakse õigusnõu ühekordse 5 euro suuruse visiiditasu eest. Alaealised on visiiditasust vabastatud. Sellele järgneva kolme tunni eest tuleb abivajajal tasuda pool konkursi võitja õigusnõustamise tunnitasu määrast ehk kõige rohkem 20 eurot käibemaksuta. Pärast 5 tunni täitumist on abivajajal õigus saada oma raha eest veel 10 tundi õigusnõustamist konkursi võitjalt õigusabiteenusele kehtiva tunnihinnaga, milleks on maksimaalselt 40 eurot käibemaksuta. Õigusnõu hakatakse osutama üle Eesti asuvates nõustamiskohtades. Muudatuste tulemusena hakkavad inimesed õigusnõu saama vähemalt kõigis maakonnakeskustes.

Üldise õigusnõustamisega seotud tegevuste toetamiseks antakse esimesel kalendriaastal konkursil välja valitud õigusnõu pakkujale toetust 751 000 eurot koos käibemaksuga ning järgnevatel kalendriaastatel 767 000 eurot.

Konkursi võitjaga sõlmitakse toetuse kasutamise leping tähtajaga kuni 31.12.2020. Tegevusega tuleb alustada hiljemalt 16.04.2017. 

Konkursil osalema oodatakse kõiki juriidilisi isikuid, sh advokaadibürood, õigusbürood ning soovi korral ka advokatuur või mõni muu avalik-õiguslik juriidiline isik. Konkursitaotlusele tuleb lisada üksikasjalik projekt toetuse kasutamise kohta vastavalt ministri määruses ja käskkirjas sätestatule.

Konkursi tingimuste kehtestamise aluseks oleva määrusega saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel ning konkursi käskkirjaga koos toetuse kasutamise eritingimuste ning üldtingimustega, millega lepingu sõlmimine on konkursi võitjale kohustuslik, justiitsministeeriumi veebilehel.

Taotlused tuleb esitada eesti keeles ja elektrooniliselt e-posti aadressile info@just.ee hiljemalt 12. veebruaril 2017 kell 23:00. Konkursi kontaktisikuks on vabakutsete talituse juhataja Gunnar Vaikmaa (gunnar.vaikmaa@just.ee, 6 803 120). Konkursi tingimuste kohta täpsemate selgituste saamiseks saab küsimusi esitada elektrooniliselt meiliaadressil info@just.ee

just logo png


Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki