Uudised

Eesti Omanike Keskliit ja Tallinna Asumiseltside Liit sõlmisid koostööleppe

facebook
28.juuni 2017
Koostöö eesmärgiks on parandada koostööd piirkonnaseltside, teiste vabaühenduste ja kohalike omavalitsuste vahel.

Koostöö edendamist toetas ka Tallinna linn, kelle eelarveline toetus jõuab Asumiseltide Liidule läbi Omanike Keskliidu. 

EOKL esimehe Priidu Pärna sõnul on Asumiseltside ja Omanike Keskliidu eesmärgid sarnased, kuna mõlemad seisavad elanike elukeskkonna heaolu eest. Pole vahet, kas kogukondlikus tegevuses osalevad üürnikud või omanikud.

Tulemas on mitmed olulised seadusmuudatused nagu uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus, mis hakkab kehtima alates 01.01.2018. Kui suurtes korterelamutes on valdavalt korteriühistud loodud, siis just asumiseltside piirkondades on elamuid, kus pole asutatud korteriühistuid ja majade haldamisel ei ole koduomanike huvid piisavalt kaitstud.  Asumiseltside kaudu soovime teha teavitust ja pakkuda juriidilist abi.

Tallinna Asumiseltside Liidu juht Peeter Vihma toetab mõtteviisi, et nii üürnikud kui omanikud tegutsevad võrdselt heaperemehelikult oma asumielu arendamisel. Neid ühendab kodanikuks olemine, mis seab võrdsed käitumisjuhised kõigile. Seepärast on enesestmõistetav, et asumiseltside aktivistid ja omanikud vahetavad infot ja teevad muul moel koostööd.

Tallinna Asumiseltside Liit on asutatud 2017. a kevadel ja  on keskendunud Tallinna  asumiseltside  tegevuse edendamisele ja ühiste huvide kaitsmisele. Asumiseltside Liidu asutajaliikmeteks on 7 seltsi ning Liit lähtub oma tegevuses kõikide asumiseltside huvidest.  Eesti Omanike Keskliit on asutatud 1994.a ja koondab endas 64 000 kinnisvaraomanikku ning esindab koduomanike huve seadusloomes.


 

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki