Uudised

Justiitsministeerium ootab ideid õiguskeskkonna arendamiseks

facebook
24.juuli 2017
Kas olete olnud vastamisi keeruliste ja bürokraatlike olukordadega justiitsvaldkonnas, kus paratamatult on tulnud pähe mõte, kas lihtsamalt ja mugavamalt ei saaks? Kui jah, siis palub Justiitsministeerium Teil need mõtted kirja panna, sest juba sügisel toimub e-õiguskeskkonna ideehäkaton, kus võib-olla just Teie probleemile leitakse põnev digilahendus.

Möödunud nädalal avaldasid Euroopa justiitsministrid Tallinnas tugevat toetust e-õiguskeskkonna edasisele arendamisele. Digiajastul peab inimestel ja ettevõtetel olema võimalikult lihtne leida vajalikku infot ja kaitsta oma õigusi nii oma koduriigis kui kogu ELis, samuti peab tõhusalt toimima riikide ja asutuste omavaheline koostöö.    

Enamus meist puutub kas suuremal või vähemal määral kokku piiriüleste õigusprobleemidega. Me reisime, ostame elektroonikaseadmeid ja muid tooteid internetis teistest riikidest, soetame kinnisvara välismaal. Ettevõtjate piiriülene tegutsemine ei ole enam ammu erandiks.     

Tulemuseks on palju piiriüleseid suhteid, mis võivad mingil hetkel vajada õiguslikke lahendusi. Mis on need põletavaimad probleemid, mis nõuavad praegu liigselt raha, aega ja vaeva, ning mida oleks võimalik lahendada kõigile meeldivamalt? Eesti on e-riik, tõestame seda taas.

Ootame mõtteid, kuidas lihtsustada kodanike ja ettevõtjate toiminguid justiitsvaldkonnas nii Eestis, naaberriikide vahel kui ka ELis laiemalt. Teie nägemust olulisematest probleemidest ning võimalikke  põnevaid ideid nende probleemide digilahendamiseks ootab Justiitsministeerium 23. juuliks aadressile ejustice.conf@just.ee.

Pange oma mõtted kirja (võimalusel inglise keeles) ning mitte rohkem kui poolel leheküljel:

-          Milles seisneb probleem? (3-4 lausega)

-          Mis oleks lahendus? (3-4 lausega)

-          Kes on sihtrühm?

-          Kas midagi sarnast on juba teadaolevalt kuskil tehtud; kuidas Sinu idee probleemi veel paremini lahendab?

Ideehäkaton toimub 19.–20. oktoobril Kultuurikatlas e-õiguskeskkonna konverentsi raames ning seda viivad läbi populaarset Ajujahi konkurssi juhtiv CIVITTA meeskond ja Eestis kõige suurema häkatonide korraldamise kogemusega Garage48. Ideehäkatoni rahastatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuste toetusskeemist ’Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine’ (Euroopa regionaalarengu Fond).

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki