Uudised

Priidu Pärna tervitus!

facebook
20.detsember 2018

Hea Eesti omanik, jälle on jõuluaeg, aastaring täis saamas ja aeg vaadata tagasi. 

2018.a on olnud meile tegus. Aasta alguses jõustus uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus ja ühistud muutusid kohustuslikeks kõigis kortermajades. Liidu jaoks tähendas see olulist koormust korteriomanike nõustamisel ja suunamisel terve aasta vältel.

Õigusloome poole pealt osalesime aktiivselt Riigikogus tehnorajatiste talumistasude seaduseelnõu menetluses. Seadus jõustub 1. jaanuaril 2019. a ja toob kaasa omanikele makstavate talumistasude tõusu. 1. juulil  jõustus kinnisasja avalikes huvides omandamise seadus, kuhu meie survel sai sisse korralik motivatsioonipakett omanikule, kes oma maad avalikes huvides loovutavad. Hetkel oleme seotud parlamendis uue muinuskaitseseaduse eelnõuga, et tagada omanikele suuremad toetused ehitismälestiste renoveerimisel ja lihtsustada erinevate lubade menetlust.

Palju tähelepanu on leidnud meie kavatsus koguda nõudeid Tallinna Vee vastu ülemääraselt makstud veehinna tagasinõudmiseks. Oleme terve aasta oodanud Konkurentsiameti otsust selles vallas ja detsembri alguses jättis amet vee-ettevõtja hinnad kooskõlastamata. Nüüd peame otsustama edasised sammud. Uue initsiatiivina toimus sel aastal Teeme ära raames liidu talgupäev Hinni talus Põlvamaal. Samuti osalesime esmakordselt toetajana ajakirja Kodu ja Aed konkursil Kodu Kauniks ja andsime välja EV100 eripreemia Rahvuslik kodu, mille võitis perekond Reitalu kaunis talu Kiidjärvel. Jätkuvalt on populaarne meie portaaali petitsioon.ee kasutamine kodanike arvamuse väljendamisel.

2019.a on Riigikogu valimiste aasta. Oleme esitanud erakondadele oma seisukohad, mida ootavad omanikud uuelt rahvaesinduselt. Lühidalt öeldes oleme vastu kinnisvaramaksu kehtestamisele, soovime, et kõik omandikitsendused hüvitatakse, langetataks elektriaktsiisi ja võrgutasusid, kehtestatakse paindlikum üüriregulatsioon jne. Loe Sinagi valimisprogramme ja jälgi lubadusi, et toetada valimistel erakondi, kes seisavad enim omanike huvide eest.

EOKL valis novembris uue juhatuse ja volikogu, mis esindavad laia paletti  omanike huvisid ja lubame koos teie eest seista ka järgmisel aastal. Volikogu esimehena jätkab akadeemik Anto Raukas. Juhatuse koosseisu valiti notar Priidu Pärna,  kinnisvaraekspert Tõnu Toompark,  kinnisvarahaldaja Andry Krass, planeeringuekspert Tuulikki Laesson ja mälestistalude esindaja Ott Rätsep. 

Tänan kõiki, kes on tasunud 2018.a liikmemaksu, sest vabaühendusena suudame teie ees oma kohustusi täita juhul, kui  liikmed täidavad oma kohustusi esindusorganisatsiooni suhtes. Juhatuse liikmed töötavad tasuta ning me suudame lubada oma büroos vaid ühte töötajat. Leia aega, et tasuda liikmemaks 7 eurot, kui sa pole seda veel teinud (vt täpsemalt kodulehelt).

Ja loomulikult oli käesolev aasta Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva aasta.  Eesti vabadussõda võideti pärast maareformiseaduse vastuvõtmist ja eestlased said oma kodu peremeesteks. Eesti lõi õitsele! Täna loovad omanikud ühiskonna vundamendi. Isamaa on taas ilus ja hoitud ning olgem selle üle uhked.

Soovin teile ilusaid jõulupühi oma armsas kodus, meeleolukat aastavahetust ning edukat uut aastat!

Omanike eest! 

Priidu Pärna

Eesti Omanike Keskliidu esimees

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki