Uudised

„Koduomaniku Sõber 2018“ on telesaade Kuuuurija ja Katrin Lust ning vaenlased on nn korteriühistute ülevõtjad

facebook
04.veebruar 2019

Juba kümnendat korda korraldas Omanike Keskliit internetihääletuse petitsioon.ee lehel ja e-posti kaudu, et selgitada silmapaistvamad teod ja tublid inimesed või ametkonnad, kes pakkusid eelmisel aastal koduomanikele rõõmu ja aitasid avalikkusega jagada ka muresid.

„Koduomaniku Sõber 2018“ on telesaade Kuuuurija ja Katrin Lust, kes on julge omanike kaitsja ja valusate seadusaukude avalikustaja.

Teame, et korteriühistute valitsemisel on palju probleeme ning seadustega trikitades on võimalik korteriühistus otsustamine üle võtta (Tallinnas, Liivalaia tn 5 juhtum). Puuküürnike teemaga peavad omanikud rinda pistma juba aastaid. Tänuväärne on KUUUURIJA julgus need probleemid avalikkuse ette tuua keeles, mis on enamusele arusaadav. Telesaade on ekstreemses ja lihtsas keeles esitlenud valukohti, mis paljudele korda lähevad. Omanike mured on esitatud nii, et keegi ei saa öelda - võõras mure.

Teiseks jäi 14 % häältega Maa-amet, kes 2018.a uuendas geoportaalis mitmeid omanikele vajalikke kaardiandmed ning käivitas tehnorajatise talumistasude kalkulaatori.

Varasemalt on tiitliga pärjatud Riigikohus, koduomanik Reet Raukas, õiguskantsler Ülle Madise, telesaade „Kodutunne“, Maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis, Konkurentsiameti juht Märt Ots, Rae, Jõgeva ja Harku vallad, õiguskantsler Indrek Teder ning Eesti Õigusjärgsete Omanike Liidu esindajad.

„Koduomaniku kiusaja 2018“ tiitli said nn korteriühistute ülevõtjad, kes seaduse auke kasutades on trikitades üle võtnud otsustusõiguse korteriühistutes.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki