Uudised

Eesti Omanike Keskliidu soovitused kortermaja elanikele

facebook
16.aprill 2020

Seoses eriolukorra arvatava pikenemisega tuletame meelde mõned lihtsad ettevaatusabinõud kortermajade elanikele.

Eelkõige hoia end kursis riigis toimuvaga meedia kaudu. Küsimuste tekkimisel helista lähedastele ja kui nemad ei oska vastata, helistage infotelefonil 1247.

Pikemalt saate lugeda https://www.kriis.ee/et

Juhised viiruse leviku vältimisest leiate: https://www.ekyl.ee/2020/03/11/korteriuhistud-saavad-aidata-kaasa-koroonaviiruse-ohjamisele/

 

Suhtlemine juhatusega

  • Võimalusel peaksite kõik küsimused juhatusele esitama kirjalikult. Kui ei ole e-posti aadressi, siis võib ka käsitsi kirjutatud kirja panna postkasti.
  • Kui juhatus soovib korraldada üldkoosoleku nii, et elanikud peavad kohale tulema, tuletame meelde, et on võimalik koosolek ka virtuaalselt korraldada ja hääletada. Loe lisaks https://www.ekyl.ee/2020/03/26/korteriuhistu-uldkoosoleku-edasilukkamine-ja-virtuaalkoosolek/
  • Kui elate üksinda ja lähedased elavad kaugel, siis võiksite kellegagi kortermajas kokku leppida, et haigustunnuste ilmnemisel saate helistada ja naabrid kutsuvad teile kiirabi. Haigus võib süveneda ootamatult kiiresti.

Käitumine kortermaja trepikojas, keldris ja teistes üldkasutatavates ruumides:

  • Vastavalt viimaste päevade soovitustele kandke näomaski ja desinfitseerige käed nii korteriuksest väljudes, kui ka sisenedes.  Tänaseks on selgunud, et võite olla viirusekandja ka ilma sümptomiteta, seega väldite teiste nakatamist, kui trepi käsipuud kasutades olete enne käed desinfitseerinud
  • Proovige ukselinkide avamisel kasutada küünarnukki ja nuppude puudutamisel kasutada esemeid (võtmed jne)
  • Kohtudes naabritega trepikojas ei ole soovitav peatuda ja vestelda nii, et olete teineteisele lähemal, kui 2 m. Viirus võib püsida tuulutamata trepikoja õhus mitmeid tunde.

Nõuded trepikoja koristamiseks:

  • Nõudke juhatuselt või haldusfirmalt, et lisaks tavakoristusele tehtaks trepikojas ja ka teistes üldkasutatavates ruumides desinfitseerimist. Ukselingid, postkastid, liftinupud jne võiks puhastada vähemalt üks kord päevas desinfitseeriva vahendiga, mille etanoolisisaldus on üle 70%.
  • Võimalusel võiks trepikoda tuulutada nii hommikul kui ka õhtul. Ka enda korterit võiks õhutada vähemalt kaks korda päevas.

Lugege ka terviseameti soovitusi https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Soovitused/02.03.2020_terviseameti_soovitused_puhastamiseks_ja_desinfitseerimiseks_covid-19.pdf

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki