Uudised

Jaanitervitus!

facebook
22.juuni 2020

Hea omanik!

See kevad andis meile ootamatu põhjuse olla pikalt kodus! Seda rahulikku kodusolemist oleme ju tegelikult alati soovinud ning kodus tunneme end turvaliselt. Tung ehituspoodides näitas, et me ei oodanud käed rüpes viiruse taandumist, vaid paljud kasutasid seda aega kodu korrastamiseks ja remondiks.

Hoolimata erakordsetest oludest oli 2020. esimene poolaasta Eesti Omanike Keskliidule tegus. Aasta alguses kohtusime õiguskantsler Ülle Madise ja tema nõunikega. Rääksime muinsuskaitsest, ehitamisest ja planeerimisest, tehnovõrkude talumistasudest jms. Jaanuaris kohtusime Rahandusministeeriumi ja Maa-ameti esindajatega, kes tutvustasid meile plaanitavaid muudatusi maade hindamisel ja maksustamisel ning küsiti meie seisukohti. Veebruaris kaitsesime oma ettepanekuid muinsuskaitseseaduse muutmiseks riigi Muinsuskaitse Nõukogus. Hetkel on muinsuskaitse valdkonnas meie põhitähelepanu linnade muinsuskaitsealade kaitsekordade ülevaatamisel, et omanike huvid saaks kaasatud ja bürokraatia väheneks.

Märtsis  kohtusime riigihaldusminister Jaak Aabiga, kes koos Tallinna Ülikooli teadlastega tutvustasid töös olevat omandireformi analüüsi, mis muuhulgas hõlmab ka sundüürnike võimaliku kahju analüüsi ja selle ajakava. Lisaks arutasime  Jaak Aabiga  maapiirkondades elamute renoveerimise turutõrke ületamise võimalusi. Samal teemal oli tal kohtumine ka KredEx-i esindajatega. Koroonakriisi positiivne kõrvalmõju oli omanikele oluliste aktsiiside langetamine ning kortermajade renoveerimistoetuste suurendamine, sh maapiirkondade eelistamine. Selle nimel sai tööd tehtud.

Palju oli tegemist erinevate õigusaktide kooskõlastamisega. Olulisem oli võlaõigusseaduse üürilepingu peatüki muutmise eelnõu, kus soovime suuremat omanike huvide arvestamist ja paindlikkust. Sellel teemal oli ka kohtumine justiitsminister Raivo Aegiga.

 Aasta esimese poole tegemistest on oluline olnud ka Eesti esimese Kindlustusühistu YKS asutamisel ja käimalükkamisel osalemine.  EOKL juhatuse liige Tõnu Toompark on ka meie esindaja kindlustusühistu nõukogus.  Lisaks sai uuendatud meie hallatavat osalusportaali petitsioon.ee, mille kasutusvõimalused avardusid.

Nüüd ootab ees soe suvi! Puhake kodus ja  kodumaal ning olge terved!

Head Võidupüha ja ilusat Jaani!

 

Priidu Pärna

Eesti Omanike Keskliidu esimees

 

 

 

 

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki