Uudised

Petitsioon.ee portaali on dekaadi jooksul kasutanud veerand Eesti elanikkonnast

facebook
26.jaanuar 2021
Omanike keskliidu poolt hallatav Eesti tuntuim kaasamisportaal petitsioon.ee tähistas oma 10. sünnipäeva. Dekaadi jooksul on oma toetushääle andnud ligi 363 000 inimest. Poplaarsemad petitsioonid on olnud monopolide ohjamine (2010)  33 733 häält, Harta 12 (2012)  18 210 häält ja Ei suveräänsust ohustavale Marrakechi migratsioonileppele (2018) 17 707 häält. 

Portaalis saab koguda toetust oma pöördumisele või ideele ning viia läbi hääletusi. 2020. aastast saab ka petitsioon.ee kaudu esitada Riigikogule taotlusi riiklikult tähtsa küsimuse arutelu algatamiseks parlamendis.

Inimeste valmidus ja julgus oma arvamuse avaldamiseks ja otsuste mõjutamiseks riigi ning kohalikes asjades aastatega oluliselt kasvanud. Kodanikud mõistavad, et Eesti on nende riik ja ka poliitikute kõrvad ei ole kurdid valijate selgetele seisukohatele. Palju esitatakse petitsioone just kohalike murekohtade ja vastuseisude lahendamiseks ning loodus- ja elukeskkonna kaitseks.

2020.a algatati portaalis selle ajaloo rekordarv petitsioone – 48. Oluliselt kasvas möödunud aastal petitsioonid lageraiete ning maardlate rajamise vastu. Hääli koguti nii algatuse poolt kui vastu, näiteks nõuti Audru ringraja sulgemist ja samas ka selle säilitamist. Toetada sai nii Pääsküla poe jätkumist kui võidelda Stockmanni poe vastu plaanitava uusarenduse ja Levadia spordihalli vastu.

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki