Uudised

2020 Koduomaniku Sõber on Euroopa rohepööre, Kiusaja omavalitsuste seatud talvine teoorjus

facebook
03.veebruar 2021
Omanike Keskliidu liikmed ja rahvas hääletas portaalis www.petitsioon.ee  „Koduomaniku Sõber 2020“ tiitli vääriliseks 36 % häältega Euroopa Komisjoni algatatud rohepöörde, mille üheks osaks on ka elamufondi renoveerimine energiasäästlikuks aastaks 2050.    

Eesti korteri- ja majaomanike jaoks tähendab see oluliselt suuremate EL lisavahendite suunamist elamute uuendamisse ning elukeskkonna paranemist.

Teisele kohale jäi üürisuhete kaasajastamine ja vastuvõetud võlaõigusseaduse muudatused, mis annavad kokkulepeteks nii omanikule kui ka üürnikule laiemad võimalused. Järgnes elektrooniliste korteriühistute üldkoosolekute läbiviimise seadustamine.

2019. aasta võitjad olid omavalitsused, kes loobusid inimeste, loomade ja keskkonna säästmise nimel ilutulestikust uusaastaööl.

„Koduomaniku kiusaja 2020“ tiitli pälvis kohalike omavalitsuste koduomanike teoorjus - kohustus hooldada talvel majaesist, kuid linnale kuuluvat kõnniteed. Kohalikud omavalitsused peaks oma vara ise korras hoidma või siis omanikele hoolduskulu hüvitama.  21. sajandil on ajast arust linnavara korras hoida luudade ja labidatega. Järgnesid hambutu võitlus puuküürnikega ja terendav maamaksu tõus.

Sooja ja sõbralikku kodutunnet soovides

Eesti Omanike Keskliit

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki