Uudised

Pöördusime teadusnõukoja poole seoses aiandus- ja ehituspoodide avamisega

facebook
12.aprill 2021

Paljud liikmed, eriti eakamad, on meie poole pöördunud palvega pöörduda Teadusnõukoja poole ehitus- ja aianduspoodide avamise asjus.

Kevad on maja-, suvila- ja aiamaaomanike jaoks periood, kus omanikud traditsiooniliselt on korrastanud oma kodusid, ehitanud ja remontinud, istutanud ja külvanud. Eelmisel kevadel kolisid paljud inimesed maale, kus leiti endale isolatsiooniperioodil meelepärast vaimu- ja füüsist turgutavat tegevust ja ka ehitus- ning aiapoed hoiti riigi poolt lahti, mõistes selle olulisust inimestele.

Sellele kevadhooajale lähevad omanikud kahjuks vastu teisiti - aiandus- ja ehituspoed on avatud vaid nn drive in ja e-poodidena. E-poodide erinevate ülespildistatud toodete virvarris on raske orienteeruda, saada selgust, mida ostad ja mis on toote omadused, sest enamasti vajad sa müüjate professionaalseid nõuandeid, seda eriti värvide ja muu ehituskeemia osas. Keeruline on teha operatiivseid oste hädavajaduse korral, näiteks torude lõhkemisel vms. Poodidesse mittelaskmisel tekivad nn drive in uste taha ootel inimeste hulgad, mis tõstab terviseriske. Omanikud mõistavad aiandustoodete kasvatajate ja müüjate kasvavat muret raisku minevate kevadkaupade ja tekkiva majandusliku kahju pärast. Ebavõrdset kohtlemist süvendab seegi, et mitmed hübriidpoed, kus müüakse nii toidu kui ehituskaupu on jätkuvalt avatud. Samas, on ehitus- ja aianduspoodide avarates müügisaalides  võimalik tagada turvaline ostlemine kasutades piiranguid isikute arvule, keegi ei jää nendesse keskustesse aega viitma. 

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki
Palju õnne, Eesti!
24.veebruar 2022