Uudised

Head võidupüha ja ilusat jaani!

facebook
23.juuni 2021
Käes on aasta ilusaim aeg, loodus elab ja kõik õitseb. Õige pea süütame jaanituled ning saame võtta hetke, et olla koos oma lähedastega. See talv ja kevad ei ole olnud meile lihtne, viirus oli äge ning paljud meist pidi oma toimetamistes tegema korrektuure. Taas selgus tõsiasi, et kõige turvalisem on ikka inimesel tema enda kodus! Õnneks tõotab suvi paremat aega, kus saab ka mööda Eestimaad ringi sõita.


Hoolimata keerulisest perioodist oli 2021. aasta esimene pool Eesti Omanike Keskliidule tegus. Mõned märksõnad. Palju tegemist ja kohtumisi on olnud planeeritava maa hindamisega seotult ning saatsime oma ettepanekud maa hindamise ja maamaksuseaduse muudatuste osas. Jah, viimasest maa hindamisest on möödunud päris pikk periood – meile on oluline, et  kodualune maamaksuvabastus peab säilima ja lisaks kaoks ebaõiglus, mis on eksisteerinud segasihtotstarvetega majades, kus korteriomanik pole saanud seni täies ulatuses maksuvabastust.

Muinsuskaitse valdkonnas oleme akviiselt kaasa mõelnud ja tegutsenud. Muinsuskaitseameti planeeritavad uued muinsuskaitsealade kaitsekorrad, mille avalikud väljapanekud Tartus ja Pärnus on toimunud, on toonud välja rida kitsaskohti. Tuleb tõdeda, et planeeritavate muudatuste jõustumisel ei vähene piisavalt omaniku halduskoormus ega bürokraatia – meie ettepanek on  olnud, et muinsuskaitsealade haldamine peaks toimuma vaid kohalikul tasandil riigi sekkumiseta. Muinsuskaitse teemade osas oleme kohtunud ka uue kultuuriministriga.

Koos oma koostööpartneritega pöördusime valitsuse ja vabariigi presidendi poole, et rohkem pöörataks tähelepanu Eesti maa- ja rannapiirkondade elu toimimisele ning  aina suurenevad piirangud seavad ohtu maapiirkonna püsielanike kodud ja sissetulekud.  Majaomanikule oluline teema on koduomanike vabastamine omavalitsustele kuuluvate kõnniteede koristamise kohustusest. Kõnniteede korrashoiu kohustuse panemine koduomanikule on ebaõiglane ja paljudel juhtudel teostamatu ülesanne. Oleme valmis sügiseseks aruteluks Riigikogus, kus vastav eelnõu on meie toel laual.

Hetkel, aasta ilusaimal nädalal – jaaninädalal, soovin kõigile omanikele ilusat suve. Nautige valgeid öid. Puhake kodus ja kodumaal ja hoidke end!

Heade Võidupüha ja ilusat jaani!

Sini-must-valge igale kodule lehvima!

 

Priidu Pärna

Eesti Omnaike Keskliidu esimees

 

 

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki