Uudised

Omanike Keskliit: linnavara hooldavate omanike pilgud on suunatud Riigikogule

facebook
13.detsember 2021
Täna arutab Riigikogu majanduskomisjon eelnõusid, mis puudutavad omavalitsuste kõnniteede hoolduskohustust. Omanike Keskliit osaleb komisjoni arutelul, et omanike seisukoht kuuldavaks teha ning otsustajateni viia. 

Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna ütleb, et viimaste nädalate lumeuputus ning tänane sulailm on kõnniteed läbimatuks muutnud. Kui varem oli pealinnas lumi põlvini, siis täna on teed nii libedad, et püstiseismisega on raskusi. Omanike seisukohalt on eriti lubamatu asjaolu, et sõiduteelt lükkab linna sahk lume ja lörtsi kõnniteele, mida siis omanik peab hooldama.

21. sajandil võiks kasutada kõnniteede hooldusel kaasaegseid tehnika arengule kohaseid hooldusvõtteid ning lõpetada kinnistuomanike talvine sunnismaisus ja käsitöö. Läheme selle sõnumiga ka komisjoni ette ning loodame, et arutelu tulemusel liiguvad kõnniteede hoolduskohustuse eelnõud Riigikogu suurde saali ning riigikogu liikmed teevad otsuse, mida omanikud ootavad, sõnas Pärna. Positiivne on, et mitmed omavalitsused on sellel talvel teinud otsuse, et nad ise edaspidi oma vara hooldavad (Rakvere, Võru). Tallinnas ulatub järgmise aasta eelarve üle miljardi, kuid 10 lisamiljonit oma vara korrashoiuks ei leita.

Pärna lisab, et pealinna kõnniteedel liiguvad pakirobotid, miks ei võiks siis sarnased robotid linna kõnniteedel lund lükata ja teedele sõelmeid laotada. Kui riik teeks otsuse ära, siis tekiks ka omavalitsustel huvi hakata uusi kaasaegseid lahendusi otsima. Kui omavalitsused ei taha ise kojamehi juurde palgata, siis tuleks vähemalt omanike töö linnavara hooldamisel hüvitada. 

Oma vara korrashoidmine on iga omaniku enda loomuomane kohustus, nii peaks olema ka omavalitsusel kohustus oma kõnniteed ise korras hoida. Eesti Omanike Keskliit on tänulik kõigile omanikele, kes on oma tagasiside saatnud või arvamust avaldanud petitsioon.ee keskkonnas.

Lisainfo
Priidu Pärna
Omanike Keskliidu juhatuse esimees
GSM:5065416

Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki