Uudised

Omanike Keskliit: Kuressaare muinsuskaitsealal planeeritav kahekordne loamenetlus on omanikule koormav

facebook
22.detsember 2021
Muinsuskaitseamet on algatanud Kuressaare muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avaliku väljapaneku. Eelnõuga soovitakse muinsuskaitsealal olevatele omanikele kehtestada kahekordne loamenetlus, sõnas Omanike Keskliidu juhatuse liige Andry Krass.

Krass lisab, et kuna Saaremaa omavalitsusel on võimekus kaitsta iseseisvalt Kuressaare linnas asuvat arhitektuuripärandit, mis on nii Eesti riigi, kui Kuressaare vanalinnas asuvate kinnistute omanikele bürokraatlikult vähem koormavam, siis ei saa EOKL kaitsekorra kehtestamisega põhimõtteliselt nõustuda.

Krass toob probleemina veel välja, et kui muinsuskaitsealal asuvale ehitisele väärtusklassi määramisel kaasatakse omanikke menetlusse võimalikult varases etapis, siis paraku Kuressaares on kasutatud haldusmenetluse miinimumstandardit ning teavitatud omanikke nende ehitistele määratud väärtusklassidest alles eelnõu avaliku väljapaneku käigus ja ka siis ei ole toimunud ehitise omaniku isiklikku teavitamist. Rääkimata sellest, et muinsuskaitsealal asuvatele ehitistele on kehtestatud põhjendamatult suured omandiõiguse piirangud.

Muinsuskaitseameti väited muinsuskaitseliste piirangute paindlikumaks muutumisest on naeruväärsed olukorras, kus eelnõu tagajärjeks on olukord, kus kõigil Kuressaare vanalinna majaomanikel tuleb sõltumata hoone väärtusklassist mistahes ehitustegevus peatada, kui eelnevalt kooskõlastatud tööde käigus avastatakse leid või asjaolu, millest Muinsuskaitseamet teadlik ei ole, lisas Krass.

Eesti Omanike Keskliit on aktiivselt osalenud Muinsuskaitseameti poolt algatatud muinsuskaitseala kaitsekordade eelnõude arutelul ning seisab omanike huvide ning õiguste eest.

Kirja terviktekstiga on võimalik tutvuda siin: Kuressaare muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõust
 

Lisainfo:
Andry Krass
GSM: 5096388
Omanike Keskliidu juhatuse liige

Foto: Muinsuskaitseameti kodulehelt 
Artikli autor / allikas

0Kommentaari
Sisesta kommentaar

Veel uudiseidVaata kõiki